سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

برگزاری جشنواره سفره ایرانی در رامسر - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری جشنواره سفره ایرانی در رامسر

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رامسر از برگزاری جشنواره سفره ایرانی از تاریخ 30 تیر ماه تا اول مرداد ماه در این شهرستان خبر داد.

برگزاری جشنواره سفره ایرانی در رامسر

به گزارش خبرگزاری فارس از رامسر، حسین متاجی صبح امروز در جلسه ستاد برگزاری هفته فرهنگی که در سالن اجتماعات فرمانداری رامسر با حضور روسای ادارات برگزار شد ضمن بیان اینکه هر ساله این جشن در رامسر باشکوه و جذابیت برگزار می‌شود، گفت: در هفته فرهنگی رامسر برنامه‌های آئینی و صنایع دستی مردم رامسر باید به نمایش گذاشته شود و همچنین درست کردن غذای محلی و صنایع دستی نیز ارائه شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری رامسر افزود: ثبت آثار طبیعی، جشنواره‌های دهستان‌ها، همچنین اجرای موسیقی سنتی، طبخ غذاهای محلی و اجرای مناسبت‌های آئینی خاص در غرفه‌هایی در هفته فرهنگی رامسر به نمایش گذاشته می‌شود.

وی از برگزاری جشنواره سفره ایرانی از تاریخ 30 تیر ماه تا اول مرداد ماه نیز خبر داد که با طبخ غذاهای شاخص استان‌های مازندران، گیلان و گلستان همراه است که در تله کابین رامسر برگزار می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رامسر نیز در این جلسه گفت: هفته فرهنگی رامسر با هدف نشان دادن آیین و سنت‌های گذشته مردم شکل گرفته که نشان دادن آن باید در اولویت قرار گیرد.

سید داریوش قانع اظهار کرد: این جشنواره به نام جشنواره فرهنگی رامسر است به همین دلیل باید سعی شود جشن و موسیقی سنتی شهرستان با برگزاری نمایشگاه‌هایی با اجرای زنده نمدمالی و چادر شب بافی و صنایع دستی، پخت نان و غذای محلی و.... همراه باشد.

وی افزود: در کنار آیین‌های گذشته نخبگان شهرستان، ورزش‌های بومی محلی و همچنین گروه‌های هنری رامسر نیز در این جشنواره معرفی شوند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رامسر یادآور شد: در این ایام مراسم عروس بران در یکی از میادین شهر و مراسم آفتاب‌خواهی و رقص‌خرمن نیز برگزار می‌شود.