سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری جشنواره رفتینگ مازندران در رودخانه هراز - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری جشنواره رفتینگ مازندران در رودخانه هراز

رئیس هیأت مدیره انجمن رفتینگ ایران گفت: نخستین جشنواره رفتینگ مازندران در رودخانه خروشان هراز برگزار می‌شود.

برگزاری جشنواره رفتینگ مازندران در رودخانه هراز

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، کیانوش محرابی در نشست کمیته طبیعت‌گردی با محوریت توسعه گردشگری و جشنواره رفتینگ در استان، اظهار کرد: جشنواره رفتینگ برای نخستین‌بار در مازندران برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره در رودخانه هراز با هدف توسعه اکوتوریسم رودخانه‌ای ایران، آشنایی با امداد و نجات در رودخانه و حفاظت از رودخانه هراز و دیگر رودخانه‌ها اجرا می‌شود.

رئیس هیأت مدیره انجمن رفتینگ ایران تصریح کرد: از دیگر اهداف جشنواره آشنایی جامعه محلی با گردشگری رودخانه و اشتغال‌زایی در آن، آشنایی خانواده‌ها و کودکان با رشته رفتینگ و معرفی کارآفرینی برای زنان در گردشگری رودخانه است.

این مسؤول با اعلام اینکه در حاشیه جشنواره برنامه‌های جنبی همانند برگزاری کارگاه‌های آموزشی، ایجاد رقابت‌های مختلف، انجام رفتینگ تفریحی و پاک‌سازی رودخانه در دستور کار قرار دارد، بیان کرد: برگزاری کارگاه‌های متعدد در این جشنواره پیش‌بینی شده تا در کارگاه‌های امداد و نجات رودخانه از مأموران سازمان‌ آتش‌نشانی، نیروهای امداد و نجات هلال احمر، راهنمایان و مردم محلی به‌کارگیری شود.

محرابی با تأکید بر برگزاری کارگاه آشنایی با رفتینگ، کارگاه کارآفرینی در گردشگری رودخانه و کارگاه حفاظت از رودخانه، اظهار کرد: در اجرای جشنواره سه مسابقه رفتینگ برای کودکان، خانواده‌های امداد و نجات در نظر گرفته شد همچنین در اجرای جشنواره رفتینگ تفریحی در سه جامعه محلی، عموم و کودکان دست به برگزاری مسابقه زده می‌شود.

وی افزود: در بخش پاک‌سازی رودخانه هراز با همکاری داوطلبان انجمن رفتینگ، راهنمایان رودخانه و اعضای انجمن‌های محیط زیستی مازندران عمل می‌شود.

رئیس هیأت مدیره انجمن رفتینگ ایران با تسلیت شهادت مدافعان مازندرانی حرم اهل بیت (ع)، گفت: با توجه به واقعه دردناک شهادت مدافعان حرم زمان برگزاری جشنواره رفتینگ به تعویق افتاده و در آینده اعلام می‌شود.