سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری جشنواره خیران کتابخانه‌ساز در چالوس - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری جشنواره خیران کتابخانه‌ساز در چالوس

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، رودابه آزادیان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی چالوس و جلسه نهضت مطالعه مفید این شهرستان ضمن تشکر از توجه اعضاء انجمن به مسائل فرهنگی و فرهنگ کتاب و کتابخوانی افزود: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی مشارکت و همکاری همه دستگاه‌ها و نهادهای دولتی را می‌طلبد.

وی تصریح کرد: همه ما باید تلاش کنیم تا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مقام معظم رهبری که همان بحث کتاب و کتابخوانی است را توسعه و ترویج دهیم.

آزادیان با اعلام اینکه به‌زودی جشنواره خیران کتابخانه‌ساز را در شهرستان چالوس برگزار می‌شود، افزود: این جشنواره به همت انجمن خیران کتابخانه‌ساز شهرستان چالوس و با هدف آشنایی شرکت‌کنندگان با اهداف و فعالیت‌های کتابخانه برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مساعدت و همکاری در اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان چالوس و مشارکت فکری و فرهنگی در راستای بهره‌برداری بهینه و ترویج مطالعه مفید در بین مردم از دیگر اهداف برگزاری جشنواره خیران کتابخانه‌ساز در شهرستان چالوس است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان چالوس با تاکید بر تعامل و همکاری تمام دستگاه‌ها در زمینه احداث و تکمیل کتابخانه عمومی شهر چالوس بیان داشت: برای ارتقای فرهنگ کتاب و مطالعه در بین جوانان و نوجوانان شهر چالوس خواستار تلاش و مجاهدت بیشتر از سوی خیران و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی  برای ساختن کتابخانه‌های متعدد در شهرستان و روستاهای شهرستان چالوس هستیم.

وی با تاکید بر فرهنگ‌سازی مناسب برای تاسیس کتابخانه در شهرستان چالوس گفت: همانطور که مدرسه‌سازی توسط خیران به صورت یک فرهنگ درآمده است امیدواریم کتابخانه‌سازی هم در سطح شهرستان چالوس رونق گیرد.

{jcomments off}