جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

برگزاری جشنواره توت‌فرنگی و ذرت در سیمرغ - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جشنواره توت‌فرنگی و ذرت در سیمرغ

برگزاری جشنواره توت‌فرنگی و ذرت در سیمرغ


دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی شهرستان سیمرغ از برگزاری جشنواره‌های توت‌فرنگی و ذرت در بهار و تابستان امسال در این شهرستان خبر داد.

برگزاری جشنواره توت‌فرنگی و ذرت در سیمرغ

مصطفی اسماعیل‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سیمرغ، گفت: نخستین و مهم‌ترین برنامه نظام صنفی کشاورزی در نیمه نخست امسال، برپایی دو جشنواره توت‌فرنگی و ذرت سیمرغ در بهار و تابستان است.

وی اظهار کرد: عمده‌ترین فعالیت کشاورزی در بخش تولیدات گیاهی شهرستان سیمرغ، تولید توت‌فرنگی و ذرت است؛ به عنوان مثال، در دو سال گذشته، سالانه بیش از 5 هزار تن توت‌فرنگی در ارقام محلی، گلابی و دلندی و ارقام خارجی مانند سلوا و کاماسورا، در مزارع سیمرغ تولیدشده است.

دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی شهرستان سیمرغ با اشاره به همت مسئولان این شهرستان برای برپایی جشنواره‌هایی با هدف معرفی محصولات محلی،افزود: با مصوبه هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی سیمرغ مقرر شد جشنواره بزرگ توت‌فرنگی و ذرت را با هماهنگی و تشکیل ستاد جشنواره با حضور فرماندار، بخشداران، تعاونی روستایی، نظام صنفی کشاورزی استان مازندران و مدیریت جهاد کشاورزی، شهردار و اعضای شوراهای اسلامی شهر، شهرستان و بخش سیمرغ برگزار شود.

اسماعیل‌زاده ابراز امیدواری کرد: با برنامه‌ریزی‌های در نظر گرفته شده، محصولات صادراتی شهرستان سیمرغ را از طریق رسانه‌ها، در سطح کشوری و جهان معرفی می‌کنیم و انتظار داریم همه مسئولان نیز در این زمینه همکاری داشته باشند.

وی در پایان گفت: گفت‌وگوهایی را نیز با اعضای شورای شهر سیمرغ انجام دادیم که آنها نیز ضمن استقبال از این برنامه فرهنگی اقتصادی، قول دادند تا در حد توان مجموعه خود، از طراحان و برنامه‌ریزان جشنواره توت‌فرنگی و ذرت سیمرغ همکاری و حمایت کنند.