سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری جشنواره «گل ارکیده» در نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری جشنواره «گل ارکیده» در نوشهر

شهردار نوشهر از برگزاری جشنواره «گل ارکیده» برای نخستین‌بار در کشور به میزبانی این شهر خبر داد.

برگزاری جشنواره «گل ارکیده» در نوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، فرهاد بنی‌شیخ‌الاسلامی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در آینده‌ای نزدیک و برای نخستین‌بار در سطح کشور، جشنواره «گل ارکیده» در شهرستان نوشهر برگزار می‌شود.

بنی‌شیخ‌الاسلامی با اشاره به اینکه جشنواره «گل ارکیده» به صورت کشوری برگزار می‌شود، افزود: خاستگاه و زیستگاه اصلی گل ارکیده در شهرستان‌های نوشهر و چالوس است و این پدیده به دلیل شرایط خاص آب و هوایی این منطقه روی داده است و گونه‌های مختلف این گل ارکیده با کیفیتی بسیار عالی رشد و نمو می‌کند.

وی تصریح کرد: دبیرخانه نخستین جشنواره «گل ارکیده» در محل شورای شهر نوشهر تشکیل شد و دعوت‌نامه‌ها نیز در این‌باره زده می‌شود تا یک گام دیگر فرهنگی در حوزه وظیفه‌مندی برای نوشهر برداشته شود.

شهردار نوشهر بیان کرد: اگر چه ممکن است این جشنواره در گام نخست با اشکالاتی روبه‌رو باشد ولی مطمئنا پس از آن، رفع مشکل می‌شود و بنا داریم در سال آینده جشنواره «گل ارکیده» را به ثبت ملی برسانیم.

وی از برگزاری جشنواره نوروزی «سیترا» نیز خبر داد و گفت: این جشنواره از نهم تا دوازدهم فروردین در محل ساحل تفریحی و توریستی سیترا برگزار می‌شود.

بنی‌شیخ‌الاسلامی با بیان اینکه در جشنواره نوروزی سیترا اقوام مختلفی از سراسر کشور حضور دارند، اظهار کرد: در این جشنواره، تمامی اقوام روستایی سراسر مازندران و کشور می‌توانند شرکت کنند و در غرفه‌هایی که در نظر گرفته می‌شود، محصولات فرهنگی، سنتی، صنایع‌دستی، غذاهای سنتی و... خود را در قالب یک نمایشگاه کوچک عرضه و به فروش برسانند که با این کار در حقیقت به یکی دیگر از اهداف جشنواره یعنی اجرای اقتصاد مقاومتی توجه شده است.

وی تصریح کرد: هدف شهرداری نوشهر حمایت از جامعه هدف و لایه‌‌های مختلف اجتماعی در رده‌های گوناگون جامعه است و هر کسی می‌تواند براساس ضوابط شرکت کند و توانمندی‌ها یا آثار منطقه خود را به نمایش گذاشته و عرضه کند.

شهردار نوشهر در پایان گفت: در شهرداری نوشهر به دنبال اقتصاد خود نیستیم بلکه می‌خواهیم برای تولیدکنندگان، آورده اقتصادی داشته باشد و انگیزه‌ای برای افزایش سطح تولیدات داخل شود.