سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری جشنواره «سفره ایرانی ـ فرهنگ گردشگری» در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری جشنواره «سفره ایرانی ـ فرهنگ گردشگری» در مازندران

مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از برگزاری جشنواره سفره ایرانی ـ فرهنگ گردشگری در استان خبر داد.

برگزاری جشنواره «سفره ایرانی ـ فرهنگ گردشگری» در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، دلاور بزرگ‌نیا در کارگروه ستاد خدمات سفر تابستان تحت عنوان آمادگی برای میزبانی سفر در عید سعید فطر، اظهار کرد: تجربه خدمات سفر در مازندران وجود دارد و توانسته‌ایم کارنامه درخشانی را از زحمات دستگاه‌های اجرایی در خدمات سفر نوروز به ثبت برسانیم.

وی با بیان اینکه مازندران در میزبانی هر شهر نمونه گردشگری رتبه خوبی در خدمات سفر نوروز داشته است، افزود: شهرهای ساری و رامسر به‌عنوان شهرهای نمونه گردشگری شناخته شدند.

مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران ادامه داد: تجربه دو سال اخیر که خیل عظیم مسافر به مازندران  سفر کردند غافلگیرکننده بود و نشان داد در تعطیلات هفته جاری هم مسافران زیادی به مازندران سفر می‌کنند و باید تمام امکانات را برای سفر بدون دغدغه مسافران فراهم کنیم.

این مسؤول خاطرنشان کرد: در محور کندوان به 60 چشمه سرویس بهداشتی و نمازخانه، هشت چشمه در پارک سعد‌آب مرزن‌آباد و 20 چشمه در هراز چم محور کندوان خدمات اولیه به مسافران داده می‌شود.

بزرگ‌نیا از برگزاری جشنواره سفره ایرانی ـ فرهنگ گردشگری در مازندران خبر داد و افزود: برای نخستین‌بار در هشت منطقه کشور این جشنواره برگزار می‌شود که در منطقه یک مازندران میزبانی این جشنواره را با حضور چهار استان کشور برعهده دارند.

وی ادامه داد: این جشنواره قرار است نگاه نویی به رستوران‌داری و صنایع وابسته به رستوران را رواج دهد و غذاهای محلی در منوی رستوران‌های استان و کشور جای بگیرد.

مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: بیشتر غذاهای محلی مازندران یا به فراموش سپرده شده و یا طبخ نمی‌شود و جایشان بر سر سفره‌ها خالی است که یک ضعف است و به همین دلیل نشست‌هایی با تمامی واحدهای پذیرایی در استان انجام شد و از هر استان سه غذای اصلی مشخص شد.