سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

برگزاری تجمع بزرگ عاشوراییان در رامسر - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری تجمع بزرگ عاشوراییان در رامسر

امام‌ جمعه رامسر از برگزاری تجمع بزرگ عاشوراییان در یکشنبه هفته آینده مصادف با روز اربعین حسینی از مقابل سپاه ناحیه این شهرستان به سمت مصلی جوادالائمه خبر داد.

برگزاری تجمع بزرگ عاشوراییان در رامسر

به گزارش خبرگزاری فارس از رامسر، حجت‌الاسلام سید جعفر رضایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به در پیشبودن اربعین حسینی، اظهار کرد: این روزها خیل عظیم عاشقان اباعبدالله الحسین از سراسر دنیا خودشان را آماده کردند و مسیر رسیدن به کربلا را در حال پیاده‌روی هستند.

وی با بیان اینکه برای خادمان زائران امام حسین (ع) دعا می‌کنیم، تصریح کرد: این افراد در راه اعتلای پرچم امام‌حسین (ع) زحمت می‌کشند و تلاش می‌کنند.

امام‌ جمعه رامسر خاطرنشان کرد: برای همراهی با زائران، همانند سال‌های گذشته ستاد اربعین حسینی تجمع بزرگ عاشوراییان در شهرستان رامسر را تدارک داده است.

این مسؤول ادامه داد: این تجمع بزرگ یک‌شنبه هفته آینده مصادف با روز اربعین حسینی ساعت 9 صبح از مقابل سپاه ناحیه رامسر حرکت نمادین پیاده‌روی به سمت مصلی جوادالائمه شهرستان انجام می‌گیرد، و مراسم عزاداری در مقابل مصلی برگزار می‌شود.

رضایی از مردم شریف رامسر و همه هیأت‌های مذهبی برای شرکت در این مراسم دعوت کرد و افزود: از این طریق دل‌های ما کبوتری خواهد بود به سوی کربلا که از راه دور کربلا را زیارت کنیم.

وی با اشاره به روز 24 آبان‌ماه، روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار که البته هفته کتابخوانی نام گرفته، ضمن تبریک این ایام به همه کتابداران و اهالی کتاب و مطالعه، یکی از چالش‌های فرهنگی را پایین بودن سرانه مطالعه در کشور دانست.

خطیب نماز جمعه رامسر با اشاره به زمان قبل از تحول در دنیای دیجیتال، اظهار کرد: قبل از تحول رسانه‌های دیجیتال و دنیای مجازی نیز سرانه مطالعه در کشور ما پایین بود و از زمان در اختیار داشتن ابزار الکترونیک دیگر زمانی برای مطالعه و کتابخوانی نمی‌ماند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم کشور پیشرفته‌ای داشته باشیم و جوانان ما به لحاظ علمی توانمند باشند، باید اطلاعات عمومی خود را بالا ببریم که این کار با مطالعه میسر می‌شود.

رضایی با اشاره به اینکه در شورای فرهنگ عمومی شهرستان تلاش داریم تا با همفکری برای افزایش مطالعه در حوزه کتاب و کتابخوانی تحولی ایجاد کنیم، گفت: ایستگاه مطالعه در کنار ایستگاه مسائل شرعی و... در مصلی برپا می‌کنیم که افراد قبل از آغاز خطبه‌ها به مطالعه بپردازند.