سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری برنامه‌های فرهنگی بهزیستی تنکابن در ایام محرم - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری برنامه‌های فرهنگی بهزیستی تنکابن در ایام محرم

رئیس اداره بهزیستی تنکابن از برگزاری برنامه‌های فرهنگی با هدف جلب مشارکت عمومی برای حمایت از معلولان و بی‌سرپرستان در محرم امسال خبر داد.

برگزاری برنامه‌های فرهنگی بهزیستی تنکابن در ایام محرم

حمیدرضا حبیب‌الهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در تنکابن از برنامه‌های متنوع بهزیستی شهرستان با هدف جلب مشارکت عمومی در حمایت از معلولان و بی‌سرپرستان خبر داد و گفت: با بهره‌گیری از فضای معنوی دهه عزاداری محرم و با تلاش واحد مشارکت عمومی این اداره برنامه‌های متنوعی تنظیم و برای اجرا آماده شده است که در این برنامه‌ها تمرکز این اداره بر محور جلب مشارکت عمومی استوار است.

وی اظهار کرد: با پیروی از سیره نبوی، ائمه معصوم و سفارش ایشان در حمایت از نیازمندان و ایتام تلاش می‌کنیم تا در فضای معنوی این ایام همراه با انتقال مفاهیم عاشورایی و فرهنگ ایثار و شهادت کمک‌های مردمی را هدفمند کرده و در راستای ارائه خدمات بهتر به نیازمندان و ایتام هدایت کنیم.

حبیب‌الهی یادآور شد: براساس برنامه‌های فرهنگی این اداره امسال و با حضور تمامی مهدهای شهری و روستایی شهرستان یازدهمین مراسم سینه‌زنی و عزاداری متوسلین حضرت علی اصغر (ع) ویژه کودکان مهدهای شهری و روستایی زیرپوشش بهزیستی شهرستان و با حضور خانواده‌های این کودکان در راستای حفظ فرهنگ عاشورایی برگزار می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی تنکابن خاطر نشان کرد: این برنامه عزاداری از ساعت 9 صبح روز 18 مهر ماه از میدان شهید شیرودی تنکابن آغاز و با حرکت به سوی میدان امام خمینی(ره) به پایان می‌رسد.

معاون مدیرکل بهزیستی مازندران افزود: برپایی پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی، توزیع قلک‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی، جذب داوطلب، حامی معلولان و بی‌سرپرست در میدان امام(ره) شهر تنکابن، در طول دهه عزاداری محرم اجرا می‌شود.

وی همچنین ارسال 10 هزار پیامک اطلاع‌رسانی شرکت در مراسم عزاداری، توزیع 2 هزار بسته نذری همراه با بروشور اطلاع‌رسانی توسط پایگاه اطلاع‌رسانی واقع در میدان امام(ره) شهر تنکابن، جمع‌آوری کمک‌های مردمی و جذب حامی معلولان و بی‌سرپرستان در خلال برگزاری برنامه‌های آموزشی مهارت‌های زندگی این اداره در 10 مسجد شهرستان و نیز اطلاع‌رسانی، توزیع قلک‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی در کارگاه‌های آموزشی که در هفت مدرسه شهرستان خبر داد.