جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

برگزاری آیین خطبه‌خوانی غدیر در اماکن متبرکه مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری آیین خطبه‌خوانی غدیر در اماکن متبرکه مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از نکا، حجت‌الاسلام ستار علیزاده، بعد از ظهر امروز در جشن ولایت علوی اکمال دین نبوی و تجلیل از سادات در امامزاده مفید نکا افزود: عید غدیر عیدی کارآمد و پویا برای بشریت است و عید بزرگ و اکبر ارزش‌ها است که یک قطعه و داستان تاریخی نیست.

وی بیان داشت: این جشن ولایت علوی با هدف ترویج و نهادینه کردن فرهنگ غدیر در جامعه، تبیین جایگاه امامت و ولایت، اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان مرتبط با غدیر و امام علی (ع) برگزار شد تا جامعه قرآنی و ولایی ما بیش از پیش با این فرهنگ غدیر آشنا شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران ادامه داد: تجلیل از سادات، تکریم از خادمان امامزادگان، اجرای طرح حریم آسمانی با حضور قاریان و حافظان و گروه‌های مدیحه‌سرایی از جمله برنامه‌های این جشن و آیین خطبه‌خوانی غدیر، عقد اخوت و برادری، همایش بانوان ولایی و محافل انس قرآنی از جمله برنامه‌های  دهه ولایت است.

علیزاده از برگزاری جشن‌های ولایت علوی اکمال دین نبوی به مناسبت دهه ولایت و عید سعید غدیر خم در 220 امامزاده و بقعه متبرکه استان خبر داد و گفت: عطر افشانی، آذین‌بندی و همچنین برپایی ایستگاه صلواتی از جمله برنامه‌های اوقاف در استقبال از این عید بزرگ مسلمین است.

وی با تاکید بر زنده نگه‌داشتن فرهنگ غدیر در جامعه خاطرنشان کرد: فراموشی غدیر و فرهنگ غدیر برای جامعه فاجعه است که با فراموشی آن عاشورای دیگری برپا می‌شود و اگر می‌خواهیم سر فرزند دیگری از زهرای مرضیه جدا نشود باید فرهنگ غدیر را زنده نگه داشته و از فراموشی آن جلوگیری کنیم.

این مسئول فرهنگی ادامه داد: فضای کشور ما فضای علوی و فاطمی و حسینی و اطاعت از رهبری و ولی‌فقیه است که اطاعت از خط رهبری موجب ماندگاری جامعه می‌شود و خارج شدن از این خط مسیر ماندگاری نیست.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران ولایت را یکی از ارکان اصلی و آموزه‌های اساسی دین مبین اسلام دانست و گفت: ولایت از اصلی‌ترین و اساسی‌ترین آموزه‌های اسلام است که با مجهز شدن به ولایت و اطاعت از ولی‌فقیه در برابر آسیب‌ها در امان خواهیم بود و پیام مهم غدیر نیز ولایت‌مداری است.

به گزارش فارس، در این همایش از 30 سادات تجلیل شد.

{jcomments off}