رونق تولید ملی | دوشنبه، ۱ مهر ۱۳۹۸

برگزاری انتخابات رایانه ای نقطه عطف توسعه دولت الکترونیک است - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری انتخابات رایانه ای نقطه عطف توسعه دولت الکترونیک است

ˈابوذر قربانیˈ روز دوشنبه درجمع خبرنگاران رسانه های جمعی استان گفت: این مهم که در بستر شبکه خصوصی و امن وزارت کشور انجام می پذیرد، نشان از توانمندی کارشناسان و متخصصان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دارد.

وی شرایط برگزاری انتخابات رایانه ای در سطح استان را مناسب توصیف کرد و افزود: تمام فرمانداری ها و بخشداری های استان به سامانه رایانه ای متصل هستند و تمامی فرآیندهای انتخابات از طریق سامانه جامع انتخابات انجام می شود.

او با اشاره به اینکه در اجرای این امر مهم لازم است که بسترهای سخت افزاری و نرم افزاری مهیا شود و ارتقا یابد، ادامه داد: توسعه در بخش فناوی اطلاعات مستلزم تامین اعتبار مناسب است و در این زمینه تاکنون در مازندران اقدامات مطلوبی صورت گرفته است.

مدیرکل فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری مازندران با اشاره به روند ثبت نام از داوطلبان نامزدی در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستاهای این استان گفت: ثبت نام از داوطلبان نامزدی در این انتخابات که یکی از پرترافیک ترین فرآیندهای انتخابات است ، نیز به صورت رایانه ای و از طریق سامانه های جامع انتخابات و پیشخوان دولت در مازندران انجام گرفته است .

وی افزود: ثبت نام بیش از 15 هزار تن از داوطلبان نامزدی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که بیش از 95 درصد آن در دفاتر پیشخوان دولت صورت گرفت، نشانگر ویژگی های خاص سامانه های رایانه ای است که دقت، سرعت ، کاهش هزینه و دریافت گزارشات مفید و موثر را نیز به همراه دارد .