سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری اعتکاف رمضانیه در مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری اعتکاف رمضانیه در مازندران

برگزاری اعتکاف رمضانیه در مازندران


معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران گفت: اعتکاف رمضانیه مربوط به دهه سوم ماه رمضان است که در هر شهرستانی یک مسجد ویژه برادران و خواهران انتخاب می‌شود.

برگزاری اعتکاف رمضانیه در مازندران

محمد شعبانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری با اشاره به برگزاری اعتکاف رمضانیه در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: بحث اعتکاف رمضانیه مربوط به دهه سوم ماه رمضان است که در هر شهرستانی یک مسجد ویژه برادران و خواهران انتخاب می‌شود.

وی اضافه کرد: پیگیر هستیم که در مرکز مازندران به‌صورت استانی مسجدی طراحی شود تا دانش‌آموزان عضو تشکل‌ها مستقر شوند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران، هدف از برگزاری اعتکاف رمضانیه که اردوی معرفتی است گفتمان دینی، پاسخ به شبهات دینی، بحث آموزش‌های قرآنی و آموزش نهج‌البلاغه دانست.

این مسئول با اشاره برگزاری اردوی زیارت اولی‌ها در استان، تصریح کرد: یکی از برنامه‌های ما 30 شب، 30 مسجد است که توسط تشکل‌های دانش‌آموزی برگزار می‌شود.

شعبانی به اعزام 500 نفر از دانش‌آموزان مناطق محروم مازندران به اردو اشاره کرد و ادامه داد: این دانش‌آموزان بعد از تعطیلات عید فطر به اردوی شمیرانات تهران اعزام می‌شوند که در راستای در راستای مهارت‌آموزی و افزایش توانمندی فردی دانش‌آموزان بوده و توسط بنیاد علوی مدیریت می‌شود.

وی در پایان از برگزاری همایش بزرگ کشوری شوراهای دانش‌آموزی مرداد ماه امسال در شهرستان رامسر خبر داد.