جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری آزمون طرح تربیت مربیان حافظان قرآن در ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری آزمون طرح تربیت مربیان حافظان قرآن در ساری

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری با اشاره به اجرای طرح تربیت مربیان حافظان قرآن کریم در کشور، اظهار داشت: سهمیه مازندران برای این دوره آزمون 80 نفر بوده است که تاکنون در مرحله نخست 36 نفر مجاز شدند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌ کل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه از 33 نفر ثبت‌نامی در بخش خواهران 33 نفر مجاز شدند، افزود: در بخش برادران از 5 نفر شرکت‌کننده 3 نفر مجاز و 2 نفر مردود شدند.

حیدری تصریح کرد: دور نخست طرح تربیت مربیان حافظان قرآن کریم در استان قم با حضور تمام ادارات اوقاف کشور و به صورت متمرکز برگزار شده است.

وی از برگزاری آزمون غیرحضوری و مقدماتی طرح تربیت مربیان حافظان قرآن کریم در مازندران خبر داد و گفت: دوره مقدماتی این طرح روز دوشنبه هفته‌جاری در بقعه میر عبدالعظیم(ع) میرسرروضه ساری برگزار می‌شود.

حیدری تعداد شرکت‌کننده این آزمون را 48 نفر اعلام کرد و بیان داشت: 45 نفر خواهر و 3 نفر برادر در این دوره از آزمون شرکت می‌کنند.

وی تصریح کرد: نفرات مجاز شده آزمون طرح تربیت مربیان حافظان قرآن کریم استان برای کسب مدرک به آزمون سراسری در استان قم فرستاده می‌شوند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌ کل اوقاف و امور خیریه مازندران از حضور داوران برتر و معتبر کشوری و استانی در این دوره از آزمون خبر داد و اذعان داشت: آن دسته از نفراتی که بیش از 10 جزء قرآن کریم را حفظ هستند به صورت مستقیم به آزمون طرح تربیت مربیان حافظان قرآن کریم در استان قم فرستاده می‌شوند.

حیدری شرایط شرکت در آزمون طرح تربیت مربیان حافظان قرآن کریم را حفظ حداقل سه جزء از قرآن کریم دانست و اظهار داشت: این آزمون در دو بخش شفاهی و کتبی برگزار می‌شود.