جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری آزمون طرح تربیت حافظان قرآن در 20 شهر مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری آزمون طرح تربیت حافظان قرآن در 20 شهر مازندران

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران گفت: آزمون کتبی طرح تربیت حافظان قرآن کریم در 20 شهر استان و در 26 مکان برگزار می‌شود.

برگزاری آزمون طرح تربیت حافظان قرآن در 20 شهر مازندران

حجت‌الاسلام مسعود قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری طرح تربیت حافظان قرآن کریم را یکی از هدفمندترین برنامه‌های قرآنی سازمان اوقاف دانست و اظهار کرد: این طرح در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و تعهد سازمان اوقاف برای تحویل 10 تا 15 میلیون حافظ قرآن اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح تربیت حافظان قرآن کریم در دو مرحله شفاهی و کتبی برگزار می‌شود، افزود: آزمون شفاهی این طرح از هفته گذشته در مراکز فرهنگی قرآنی بقاع متبرکه مازندران آغاز و امروز به پایان رسید.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه آزمون کتبی طرح تربیت حافظان قرآن کریم فردا 13 اسفند در 20 شهرستان استان برگزار می‌شود، تصریح کرد: یک‌هزار و 200 قرآن‌آموز در این طرح شرکت می‌کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه طرح تربیت حافظان قرآن کریم در 26 مکان برگزار می‌شود، ادامه داد: 230 مربی در اجرای طرح تربیت حافظان قرآن کریم با اوقاف مازندران مشارکت کردند که 120 مربی در مرکز قرآنی استان قم دوره تخصصی دیده بودند.

قربانی در پایان با بیان اینکه آزمون طرح تربیت حافظان قرآن کریم در هشت رشته قرآنی و سه رشته موضوعی برگزار می‌شود، گفت: یک‌هزار و 200 قرآن‌آموز در 265 کلاس طرح تربیت حافظان قرآن کریم در بقاع متبرکه و امام‌زادگان مازندران مشغول به آموزش مفاهیم قرآنی شدند.