جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

برگزاری آزمون سراسری مفاهیم قرآن کریم با حضور 40 هزار مازندرانی - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری آزمون سراسری مفاهیم قرآن کریم با حضور 40 هزار مازندرانی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: آزمون کتبی مفاهیم قرآن کریم با عنوان تفسیر سوره یونس با حضور حدود 40 هزار مازندرانی در 20 شهر استان برگزار شد.

برگزاری آزمون سراسری مفاهیم قرآن کریم با حضور 40 هزار مازندرانی

حجت‌الاسلام ستار علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری با اشاره به آزمون سراسری مفاهیم قرآن کریم، اظهار کرد: سی‌ونهمین دوره مسابقات قرآن کریم در رشته مفاهیم قرآن همزمان با سراسر کشور در مازندران برگزار شد.

وی با بیان اینکه آزمون کتبی مفاهیم قرآن کریم با عنوان تفسیر سوره یونس با حضور حدود 40 هزار مازندرانی در 20 شهر استان برگزار شد، افزود: 40 مکان مذهبی استان میزبان برگزاری آزمون سراسری مفاهیم قرآن کریم بودند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران بیان کرد: حداقل پنج نفر و حداکثر 10 نفر برتر در هرکدام از بخش‌های خواهران و برادران مشروط به کسب امتیاز 80 از 100 امتیاز شوند به مرحله استانی راه‌ پیدا می‌کنند.

علیزاده با بیان اینکه از قشرهای مختلف و در سنین متفاوت در آزمون مفاهیم قرآن کریم شرکت کردند، ادامه داد: امروز جهان تشنه مفاهیم قرآن کریم است و باید سعی کنیم ارزش‌های قرآنی در زندگی روزانه مردم  قرار گیرد.

وی برگزاری مسابقات قرآن را یکی از راه‌های ترویج مفاهیم قرآن و ایجاد شور و نشاط قرآنی در جامعه دانست و گفت: رسانه‌ها در ترویج فرهنگ قرآنی و تبیین معارف قرآنی نقش قابل توجه‌ای دارند که باید از این ظرفیت بهره‌گیری کرد.