رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

برپایی 100 غرفه نمایشگاهی «بهار نارنج» در ساری - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برپایی 100 غرفه نمایشگاهی «بهار نارنج» در ساری

برپایی 100 غرفه نمایشگاهی «بهار نارنج» در ساری


مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری ساری از برپایی 100 غرفه نمایشگاهی «بهار نارنج» در ساری خبر داد و گفت: توجه به صنعت بهار نارنج در توسعه اقتصادی مازندران موثر است.

برپایی 100 غرفه نمایشگاهی «بهار نارنج» در ساری

عباس رجبی  در حاشیه آیین افتتاحیه چهارمین جشنواره بهار نارنج در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ساری هدف از برپایی جشنواره بهار نارنج را آموزش و ارتقا فرهنگ شهروندی در حفظ و گسترش فضای سبز دانست و اظهار کرد: تبیین نقش و جایگاه مهم درختان و فضای سبز در زندگی شهروندان به ویژه سلامت روانی، اجتماعی و اقتصادی مردم موثر است.

وی با اشاره به اینکه توجه به جشنواره بهار نارنج در حفظ زیبایی و منظر شهری مؤثر است، افزود: فضای سبز در توسعه صنعت گردشگری اثرگذار است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری ساری تفهیم جایگاه درختان نارنج را در معرفی فرآورده‌های جانبی، غذایی، دارویی و صنعتی مورد توجه قرار داد و گفت: توجه به صنعت بهار نارنج سبب اشتغال‌زایی و درآمد پایدار برای مردم استان می‌شود.

این مسئول به حفظ و گسترش آداب و رسوم محلی در برگزاری جشنواره بهار نارنج در مرکز مازندران اشاره کرد و افزود: برپایی جشنواره بهار نارنج در مرکز مازندران سبب پیوند میان مراکز علمی، دانشگاهی، تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاران، صنعت‌گران و مصرف‌کنندگان می‌شود.

رجبی با بیان اینکه برپایی جشنواره بهار نارنج در چهارمین سال متوالی سبب شد تا چالش‌های موجود فضای سبز بررسی شود و راه‌کارهایی برای حفظ و توسعه آن در مرکز مازندران انجام شود، خاطرنشان کرد: برای توسعه فرهنگ نگهداری از فضای سبز برنامه‌هایی در قالب مدیریت زمان، مکان و احداث و نگهداری فضای سبز منابع طبیعی در ساری انجام شد.

وی با اعلام اینکه امسال جشنواره بهار نارنج با 100 غرفه نمایشگاهی در محل پارک قائم ساری از 25 اردیبهشت تا سوم خردادماه امسال هر روز برپا و پذیرای بازدیدکنندگان است، خاطرنشان کرد: برنامه‌های ویژه بخش نمایشگاهی ارائه دستاوردها و عملکردهای سازمان‌های تابعه شهرداری ساری، شهرهای استان و عملکرد فضای سبز سایر استان‌ها است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری ساری بیان کرد: اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، منابع طبیعی، سازمان جهاد کشاورزی، شرکت‌های دارویی و صنایع تبدیلی مازندران در برپایی جشنواره بهار نارنج دخالت دارند.

وی از اجرای موسیقی محلی، برنامه‌های نمایشی مفرح، اجرای مکانیزم و سنتی عرق‌گیری بهار نارنج در جشنواره بهار نارنج در مرکز مازندران اشاره کرد و افزود: به‌طور کلی آداب و رسوم فرهنگی بومی مازندران در جشنواره بهار نارنج معرفی می‌شود.

رجبی در پایان سخنانش گفت: جشنواره تیرنگ، مسابقه نقاشی، پرواز بادبادک‌ها، مسابقه کاردستی و ارسال بهترین متن پیامکی درباره بهار نارنج به شماره 100005454 از سوی مردم صورت می‌گیرد.