جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

برپایی نمایشگاه نقاشی و سازه‌های گلی در چالوس - نمایش محتوای خبر

 

 

برپایی نمایشگاه نقاشی و سازه‌های گلی در چالوس

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، رودابه آزادیان در مراسم افتتاح نمایشگاه نقاشی و حجم‌سازی‌های گِلی که به‌مناسبت هفته دولت برگزار شد، اظهار کرد: همزمان با اجرای برگزاری کلاس‌های نقاشی طرح اوقات فراغت در کتابخانه بقیه‌الله شهرستان چالوس، نمایشگاهی از آثار نقاشی کودکان شرکت کننده در بخش کودک کتابخانه در معرض دید قرار می‌گیرد.

وی افزود: کتابخانه عمومی چالوس در تابستان هر سال اقدام به برگزاری کلاس‌های تابستانی(طرح اوقات فراغت) در رشته‌های مختلف می‌کند که در سال‌جاری در رشته‌های آموزش نقاشی و کاردستی کودک نیز کلاس‌هایی را دایر کرد که با استقبال کودکان و خانواده‌هایشان مواجه شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی چالوس بیان کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی از تاکیدات مقام معظم رهبری است  چرا که این برنامه‌های فرهنگی سبب شکوفاسازی استعدادهای نهفته کودکان و نوجوانان می‌شود.

وی خاطر‌نشان کرد: برگزاری نمایشگاه آثار نقاشی کودکان با توجه به لطافت کودکانه‌شان سبب شکوفایی استعدادهای نهفته آنان می‌شود.

آزادیان یادآور شد: همان‌گونه که بدن و جسم انسان به غذا احتیاج دارد، روح انسان نیز نیازمند به غذاست و غذای روح مطالعه و کتاب و به‌ویژه برای کودکان نقاشی، شعر، بازی‌ها و سرگرمی‌های فکری است.

وی افزود: این گونه سرگرمی‌ها نقش بسزایی در افزایش هوش کودکان داشته و بازده زیادی در روند فکری کودک دارد و علاوه بر این‌ها، بازی‌های کودکانه بر رشد شناختی، عاطفی، اجتماعی و فیزیکی کودک تاثیرگذار است.

به گزارش فارس چالوس، در این نمایشگاه که 20 تابلو نقاشی و چندین هنر دستی در قالب حجم‌های گلی به نمایش گذاشته شده است به مدت 10 روز نمایشگاه برای بازدید عموم دایر است.