سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی در ساری - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی در ساری

برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی در ساری


رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان ساری از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای هنرمندان شاخص و فعال صنایع‌دستی شهرستان‌های ساری و میاندورود در مرکز استان خبر داد.

برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی در ساری

رضا مهدیان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در شهرستان ساری، از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای هنرمندان شاخص و فعال صنایع‌دستی شهرستان‌های ساری و میاندورود خبر داد و اظهار کرد: این نمایشگاه از تاریخ 12 تا 15 مرداد در سالن اداره میراث فرهنگی شهرستان ساری واقع در ملامجدالدین با حضور هنرمندان شاخص برگزار می‌شود.

وی افزود: در این نمایشگاه هنرمندان در رشته‌های جاجیم، گلیم‌بافی، لباس سنتی، چرم دست‌دوز، میناکاری، قلم‌زنی‌، معرق، منبت‌ چوب و صدف، زیورآلات سنتی، سفال‌گری، لاک‌تراشی و قلاب‌بافی به صورت زنده درخواست‌های علاقه‌مندان را اجرا می‌کنند.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان ساری، با بیان اینکه این نمایشگاه برای نخستین‌بار در ساری برگزار می‌شود، گفت: زمان بازدید از نمایشگاه برای علاقه‌مندان از ساعت 8:30 تا 13:30 است.

مهدیان، هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی هنرمندان صنایع‌دستی، ترویج هنرهای سنتی در جامعه و کسب درآمد برای هنرمندان دانست و اضافه کرد: در سال‌های آینده نیز این نمایشگاه در محل میراث فرهنگی ساری برگزار می‌شود.