جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

برپایی نمایشگاه بازسازی واقعه غدیر در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برپایی نمایشگاه بازسازی واقعه غدیر در مازندران

جانشین فرمانده سپاه کربلای مازندران از برپایی نمایشگاه بازسازی واقعه غدیر در شهرستان استان خبر داد.

برپایی نمایشگاه بازسازی واقعه غدیر در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، حسین محمدرضایی در جمع خبرنگاران استان به‌مناسبت هفته دفاع مقدس در سپاه کربلای استان، اظهار کرد: ارزش‌های دفاع مقدس باید برای همیشه دوران انقلاب اسلامی ایران حفظ بماند.

وی تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس همه کشور با تمام وجود در برابر دشمنان اسلام قرار گرفتند و با وجود کمبودها از حُریت اسلام ناب محمدی دفاع کردند.

جانشین فرمانده سپاه کربلای مازندران با اعلام اینکه جنگ دفاع مقدس تنها برای آزادسازی کشور نبود، خاطرنشان کرد: دشمن در این جنگ تلاش کرد جلوی نفوذ اسلام را در جهان بگیرد که موفقیتی به دست نیاورد.

این مسؤول درباره برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان مازندران، اظهار کرد: برنامه‌های متعددی در این استان در این هفته پیش‌بینی شد که این برنامه‌ها به فرماندهان شهرستانی ابلاغ شد.

محمدرضایی به حضور یگان‌های سپاه کربلای مازندران در رژه مشترک نیروهای مسلح در مرکز استان اشاره کرد و افزود: افتتاح طرح‌های اقتصاد مقاومتی در برخی از شهرهای استان، برگزاری مراسم پیاده‌روی خانوادگی، تکریم پیشکسوتان دفاع مقدس، برپایی نمایشگاه‌های متعدد در معرفی دلاورمردی‌های رزمندگان اسلام و نیز اجرای رزمایش‌های متعدد در پایگاه‌های استان از برنامه‌های محوری هفته دفاع مقدس در استان است که این برنامه‌ها به فرماندهان پایگاه‌های بسیج ابلاغ و اجرایی می‏‌شود.

وی از برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در غرب مازندران با معرفی اقدامات انجام شده در این حوزه خبر داد و تشریح کرد: در این نمایشگاه بخشی از توانمندی این استان در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی به نمایش گذاشته می‎شود.

جانشین فرمانده سپاه کربلای مازندران از بازسازی واقعه غدیر در استان مازندران خبر داد و ادامه داد: نمایشگاه بازسازی واقعه غدیر در همه شهرهای استان برگزار می‏‌شود و این نمایشگاه مورد توجه اقشار مختلف مردم در سنوات قبل قرار گرفت.

این مسؤول به گسترده فعالیت بسیج در بین اقشار مختلف استان اشاره کرد و افزود: فعالیت بسیج به صورت تخصصی در سطح ارگان‌ها، نهادها و تشکل‌های مختلف اجتماعی در حال پیگیری است.

محمدرضایی با اعلام اینکه فرهنگ دفاع مقدس در حال حاضر به خوبی بین جوانان کشور تبیین شده است، افزود: علاقه‌مندی مردم ایران برای مبارزه با گروهک تروریستی داعش  نشان از دلدادگی آنها به فرهنگ دفاع مقدس دارد و نشان می‌دهد که با وجود تلاش‌های منفی دشمن، فرهنگ دفاع مقدس به خوبی به مردم منتقل شده است.

جانشین سپاه کربلای مازندران درباره اقدامات انجام شده فرهنگی برای ترویج فرهنگ دفاع مقدس، اظهار کرد: در حوزه فرهنگی غیر از سپاه نهادهای فرهنگی دیگر حضور دارند که باید در این حوزه پیش‌قدم باشند، به این دلیل که اگر امروز کشور از امنیت پایدار برخودار است به واسطه حضور مقتدر جوانان در دفاع مقدس بود، از طرفی سپاه در حوزه فرهنگی برای معرفی ارزش‌های دفاع مقدس به خوبی تلاش می‌‏کند و به هیچ عنوان از آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران عدول نکرد و برای حفظ فرهنگ اسلامی ایران در حال تکاپو است.

محمدرضایی در پایان تشریح کرد: فرهنگ دفاع مقدس به خوبی در سطح کشورهای مسلمان دنیا به خوبی نهادینه شد و کشورهای جهان به‌ خوبی یاد گرفتند که می‏‌توانند از شیوه انقلاب اسلامی برای پیشبرد اهداف اسلامی خود پیروی کرده و موفق شوند.