جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

برپایی نماز ظهر عاشورا در 300 بقعه متبرکه مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برپایی نماز ظهر عاشورا در 300 بقعه متبرکه مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران از برپایی نماز ظهر و عصر عاشورا در 300 بقعه متبرکه و امامزاده استان خبر داد.

برپایی نماز ظهر عاشورا در 300 بقعه متبرکه مازندران

حجت‌الاسلام ستار علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان ساری محرم را فرصتی برای تبلیغ قیام عاشورا، ترویج فرهنگ عاشورایی، سبک زندگی ائمه و جوانمردی دانست و اظهار کرد: برنامه‌های عاشورا باید همراه با نشاط، شور و شعور حسینی باشد و در شان این واقعه برگزار شود.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما از محرم و نهضت حسینی نشأت گرفته و ملت ما مدیون امام حسین(ع) هستند، افزود: شهدای دوران دفاع مقدس در مسیر امام حسین(ع) حرکت کردند و امروز بسیاری از حرکت‌ها و جنبش‌های شکل گرفته در جای‌جای جهان از نهضت عاشورا نشأت گرفته‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با بیان اینکه امام حسین (ع) نه‌تنها در بین شیعیان و مسلمانان، بلکه در میان تمام آزادی‌خواهان جهان جایگاه ویژه‌ای دارد، ادامه داد: بسیاری از مردم در گوشه و کنار جهان برای حضرت سیدالشهدا (ع) عزاداری می‌کنند.

این مسئول به اجرای طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در 300 بقعه و امامزاده مازندران اشاره کرد و گفت: اجرای ‏صحیح نیات واقفان و برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان اوقاف در ماه محرم و صفر است.

علیزاده با بیان اینکه اطعام‌دهی به عزاداران حسینی در راستای اجرای نیت واقفان خیراندیش صورت می‌گیرد، اضافه کرد: برنامه‌های سازمان اوقاف بقعه‌محوری است و بیشتر برنامه‌ها و طرح‌های سازمان در سطح امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی قرائت زیارت عاشورا، مقتل‌خوانی، ذکر مصیبت امام حسین (ع) و یاران باوفایش، ‏سخنرانی، اجرای نیت واقف و استقبال از هیئت‌های عزاداری در امامزادگان مازندران را از ویژه برنامه‌های سوگواره بصیرت عاشورایی عنوان کرد و ادامه داد: در این راستا ویژه برنامه‌های مهم بصیرت عاشورایی، مراسم شب و روز تاسوعا و عاشورا و برپایی خیمه‌های معرفت در امامزادگان مازندران اجرا می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اشاره به اینکه امام حسین (ع) در کارزار قیام و جنگ به اقامه نماز اول وقت مبادرت داشتند، تصریح کرد: همه ما باید به نماز ظهر تاسوعا و عاشورا بیشتر اهمیت دهیم تا در اول وقت شرعی و به جماعت اقامه شود.

علیزاده با اشاره به برنامه‌ریزی صورت گرفته برای اقامه ‏نماز ظهر و عصر روز عاشورای حسینی، گفت: نماز ظهر و عصر روز عاشورا در جوار 300 بقعه و امامزاده مازندران با حضور هیئت‌های عزاداری برگزار می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد: مردم مومن و خداجوی استان مازندران به اهمیت برپایی نماز ظهر عاشورا توجه ویژه‌ای کنند، زیرا یکی از اهداف قیام عاشورا برپایی نماز بوده است.