سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

برپایی سفره "هفت سین فاطمی" در 250 بقعه متبرکه مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برپایی سفره "هفت سین فاطمی" در 250 بقعه متبرکه مازندران

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در ساری، اجرای ویژه برنامه‌های سال‌ نو را برگرفته از سنت‌های گذشته و اخلاق اجتماعی و دینی مردم دانست و گفت: طرح آرامش بهاری امسال در 250 بقعه و امامزاده استان مازندران اجرا می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران ایجاد آرامش برای مردم، زائران و مسافران نوروزی، استفاده از امکانات بقاع متبرکه و امامزادگان و پیگیری‌ کار فرهنگی را از اهداف مهم اجرای طرح آرامش بهاری برشمرد.

حیدری، لحظه تحویل سال در بقاع متبرکه را به عنوان مهمترین بخش طرح آرامش بهاری دانست و افزود: برنامه‌های مختلفی قبل از لحظه تحویل سال در این اماکن متبرکه در نظر گرفته شده است.

وی با توجه به تقارن ایام نوروز با ایام فاطمیه گفت: سوگواره یاس نبوی در اواخر طرح آرامش بهاری در امامزادگان مازندران با مراسم‌های مذهبی اجرایی می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران هدف از برگزاری این سوگواره را ترویج فضایل و سیره حضرت زهرا (س) و معرفی شخصیت آن بانوی بزرگوار، اقامه عزای آن حضرت، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، ترویج فرهنگ وقف و توسعه وقف برای حضرت فاطمه (س) دانست.

حیدری با اشاره به اینکه امسال نخستین‌بار سفره "هفت سین فاطمی" با توجه به تقارن نوروز و ایام فاطمیه از سوی سازمان اوقاف پیش‌بینی شده است، افزود: این هفت سین با هدف نشر سبک زندگی حضرت فاطمه (س) با القاب حضرت زهرا (سلام الله علیها) در محل بقاع متبرکه اجرا می‌شود.