سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

برپایی رزمایش 500 نفری دفاع از کوی و برزن در میاندورود - نمایش محتوای خبر

 

 

برپایی رزمایش 500 نفری دفاع از کوی و برزن در میاندورود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان میاندورود، حسین جناسمی در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به لزوم آمادگی کامل هر شهرستان برای مقابله با اقدامات دشمنان و در زمان وقوع بلایای طبیعی از انجام رزمایش بزرگ دفاع از کوی و برزن با حضور 500 بسیجی آموزش‌دیده در این شهرستان خبر داد.

وی با بیان اینکه این رزمایش همانند سال‎های گذشته انجام می‌‏شود، افزود: رزمایش بزرگ دفاع از کوی و برزن پنج‌شنبه و جمعه هفته جاری در شهر سورک مرکز شهرستان اجرا می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان میاندورود اظهار داشت: این رزمایش با حضور دو گردان بیت‎المقدس سپاه ناحیه انجام می‎شود و تعداد 18 دسته رزمی آموزش‎دیده با استعداد 500 بسیجی فعال در پایگاه‎های مقاومت نقاط مختلف شهرستان در این رزمایش حضور دارند.

این مسئول مقوله پدافند غیرعامل را از محورهای این رزمایش عنوان کرد و ابراز داشت: اهداف مهمی در این رزمایش دنبال می‌شود که مهم‎ترین آنها نمایش اقتدار و تمرین رزم در میدان همچنین حفظ انسجام سازمانی و مردمی کردن دفاع است.

جناسمی زمان مدت این رزمایش را 39 ساعت و اوج آن را پس از اقامه نماز جمعه در مناطق شمالی شهر سورک اعلام کرد و افزود: تمرین میدانی برای کسب آمادگی برای دفاع از خاک سرزمینی شهرستان میاندورود در مواقع خطر و بحرانی مورد نظر این رزمایش است.

این مسئول با تشریح جزییات این طرح و نقاط حساسی که قرار است در مقابل دشمن فرضی مورد محافظت قرار بگیرند‎‌، ادامه داد: هدف امنیت پایدار است که بدون مردمی کردن آن میسر نمی‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان میاندورود با بیان اینکه باید به مساله مهم پدافند غیرعامل توجه بیشتری شود، تصریح کرد: سپاه ناحیه میاندورود آمادگی دارد برای آموزش پدافند غیرعامل همکاری مناسب از جمله آموزش نیروها را در اولویت کاری خود قرار دهد که همکاری بیشتر دستگاه‌ها را می‎طلبد.

وی در پایان با اشاره به برپایی رزمایش دفاع از سواحل در سال گذشته در میاندورود و برگزاری جلسات متعدد پشتیبانی از رزمایش امسال، یادآور شد: دستگاه‎های مختلف در روز رزمایش نقش خاص خود را ایفا می‌کنند.
{jcomments off}