جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

برپایی خیمه معرفت ویژه تجمع رهروان زینبی در امامزاده عباس(ع) ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

برپایی خیمه معرفت ویژه تجمع رهروان زینبی در امامزاده عباس(ع) ساری

به گزارش خبرگزاری فارس در ساری، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری ظهر امروز در جلسه ستاد استانی تجمع بزرگ رهروان زینبی که در اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران برگزار شد، به میزبانی امامزاده عباس(ع) ساری به تجمع بزرگ رهروان زینبی اشاره کرد و گفت: آستان مقدس امامزاده عباس(ع) ساری یکی از امامزادگان شاخص کشور به شمار می‌رود که همه ساله میزبان طرح‌های و برنامه‌های استانی است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری با بیان اینکه آستان مقدس امامزاده عباس(ع) ساری یکی از 222 امامزاده مجری طرح سوگواره بصیرت عاشورایی است،افزود: خیمه معرفت با غرفه‌های مختلف دینی و مذهبی در محوطه این بقعه برپا شده است.

حیدری با بیان اینکه اجرای طرح توسعه حرم امامزاده عباس(ع) ساری موجب کاهش فضای محوطه برای عزاداران امام حسین(ع) شده است، خاطرنشان کرد: فضای محوطه مقابل بقعه مناسب میزبانی از هیئت‌های عزاداری و تجمع‌های بزرگ چندهزار نفری است.

وی با بیان اینکه از ابتدای ماه محرم تاکنون حدود 50 هیئت عزاداری از نقاط مختلف استان مازندران برای دسته‌روی و عزادرای به این امامزاده مشرف شدند، تصریح کرد: خیمه معرفت در امامزاده یحیی(ع) ساری که یکی از امامزادگان شاخص کشور به شمار می‌رود برپا شد و دو روحانی مبلغ در این خیمه در حال فعالیت هستند.

این مسئول از برپایی خیمه معرفت ویژه تجمع رهروان زینبی در امامزاده عباس(ع) ساری خبر داد و گفت: این خیمه به مدت سه روز و با حضور سه مبلغه زن در جهت پاسخگویی به مسائل شرعی و تبلیغ عفت زینبی برپا می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ساری بر حضور گسترده خواهران بسیجی در تجمع بزرگ رهروان زینبی امامزاده عباس(ع) ساری تاکید کرد و افزود: امیدواریم خواهران ولایی استان مازندران و شهرستان ساری به ندای غربت حضرت زینب(س) لبیک گویند.

حیدری یکی از دغدغه‌های برگزاری این تجمع را محتوای آن دانست و ابراز داشت: محتوای تجمع بزرگ رهروان زینبی باید غیرت، عفت و عفاف فاطمی و زینبی زنان و بانوان جامعه ما باشد.

{jcomments off}