جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

برنج 90 درصد شالیزارهای آمل مکانیزه برداشت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

برنج 90 درصد شالیزارهای آمل مکانیزه برداشت شد

  مرتضی امینی در گفتگو با خبرنگار مهر ادامه داد: فقط کمتر از سه هزارهکتار از شالیزارهای آمل که شرایط برداشت مکانیزه برداشت وجود نداشت، به روش سنتی ودستی برداشت شد.

مدیر جهاد کشاورزی آمل تصریح کرد: تاکنون همه شالیزارهای آمل که در آنها ارقام محلی کشت شده بود، برداشت و مرحال پایانی شاليزارهاي شهرستان  که ارقام پرمحصول کشت شده در حال برداشت شده است.

امینی با اشاره به اینکه ميزان توليد محصول برداشت شده ارقام محلي امسال به علت شرایط مناسب و عملیات به زراعی 8/4 تن بوده است، گفت: امسال در مجموع بیش از 106هزار تن ارقام محلی و ارقام پرمحصول نيز با عملکرد شش تن در هر هکتار حدود 132 هزار تن تاکنون تولید شد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط مناسب آب وهوایی پس از برداشت اول شالی در زمین های کشاورزی آمل،حدود هشت هزارهکتار از این زمین ها دوباره نشاکاری شد.

مدیرجهادکشاورزی آمل تصریح کرد: حدود 16هزار هکتار از شالیزارهای آمل نیز پس از برداشت نخست شالی به پرورش " راتون" رشد جوانه های شالی برداشت شده اول اختصاص یافته که حدود دوبرابر بیشتر از پارسال بوده است.

امینی یادآورشد: سطح بيمه شالیزارهای آمل نیز امسال در سطح حدود هشت هزار و100 هکتار انجام شد که  نسبت به سال قبل 34 درصد افزایش داشته است.

شهرستان آمل با دارابودن حدود 38 هزار هکتار شالیزار برنج مورد نیاز حدود چهار میلیون نفر را تامین می کند.