جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

برنامه کنترل سلامت بانوان مازندران اجرا شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برنامه کنترل سلامت بانوان مازندران اجرا شد

برنامه کنترل سلامت بانوان مازندران اجرا شد


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران از اجرای برنامه کنترل و نظارت سلامت بانوان استان خبرداد و گفت: این طرح بصورت پایلوت در شهرهای ساری ، نکا ، جویبار ، کلاردشت و سوادکوه اجرا شد.

برنامه کنترل سلامت بانوان مازندران اجرا شد

مریم جمشیدی روز پنجشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : امور بانوان فرمانداری با همکاری شهرداری، شورای اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی اقدام به برگزاری دوره های آموزشی نحوه زندگی و کنترل سلامت کرد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 200 بانوی مازندرانی در این دوره های آموزشی شرکت کردند ، ادامه داد : اداره کل امور بانوان و خانواده مازندران بدنبال توسعه و افزایش برگزاری این آموزش ها است تا بانوان نسبت به وضعیت سلامت حساس تر شوند .

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: چاقی عامل اصلی بیشتر بیماری ها به شمار می رود و براساس آمارهای مجموعه های بهداشتی 61 درصد بانوان مازندران چاق هستند .

وی چاقی را زنگ خطر بروز بسیاری از بیماری های مزمن دیابت ، فشار خون و مشکلات حرکتی دانست و ادامه داد : سرطان یکی از بیماری های پرخطر و شایع در بانوان مازندران است که می بایست با آموزش های مستمر آگاهی و اطلاع رسانی لازم برای کنترل آن ارائه شود .

جمشیدی با اشاره به تدوین برنامه ششم خانواده و بانوان مازندران گفت : تحکیم بنیاد خانواده و سلامت زنان از اولویت های این برنامه است .

وی تاکید کرد : این برنامه با نظر کارشناسان و افراد آگاه به مسائل و مشکلات زنان مازندران و ارائه راهکارهای لازم تدوین شده است .

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری مازندران ایجاد پارک خانواده در شهرها را خواستار شد ، ادامه داد : با ایجاد این فضاها بستر و زمینه حضور خانواده ها در کنار یکدیگر فراهم می شود.

یک و نیم میلیون نفر از جمعیت مازندران را بانوان تشکیل می دهد.