جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

برنامه مناسبی برای ساماندهی معتادان متجاهر طراحی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه مناسبی برای ساماندهی معتادان متجاهر طراحی شود

استاندار مازندران گفت: برای جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر برنامه مناسبی در استان باید طراحی و اجرا شود.

برنامه مناسبی برای ساماندهی معتادان متجاهر طراحی شود

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، ربیع فلاح‌جلودار پیش از ظهر امروز در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر در مرکز نگهداری و درمان کاهش آسیب معتادان در قاجارخیل ساری، اظهار کرد: مبارزه با مواد مخدر باید به صورت جدی در برنامه کاری قرار گیرد.

وی خواستار توجه به مهارت‌آموزی معتادان در مراکز بازپروری شد و افزود: در این حوزه باید به صورت جدی و علمی قدم برداریم، معتاد بازپروری شده ضمن ترک اعتیاد فرد دوره دیده در حوزه اشتغال از این مرکز خارج شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه یکی از دلائل اصلی طلاق در جامعه اعتیاد است، افزود: برای حفظ و پویایی جامعه باید جلوی رشد اعتیاد در جامعه گرفته شود.

این مسؤول با اشاره به ابلاغ سیاست‎های حفظ خانواده توسط رهبر معظم انقلاب، گفت: معظم‌له به نظام مشاوره‌ای و آموزش و همچنین پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تأکید کردند.

فلاح‌جلودار تصریح کرد: برای جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر برنامه مناسبی در استان باید طراحی و اجرا شود.

وی به تلاش‌های انجام شده استاندرای مازندران در مبارزه با مواد مخدر اقدامات انجام شده برای کنترل اعتیاد و کاهش طلاق، افزود: کاهش آسیب‌های اجتماعی در دستور کار دولت و استانداری قرار دارد.

استاندار مازندران گفت زمینه پذیرش مناسب معتادان مواد مخدر در مراکز بازپروری فراهم شود و انتظار است که اقدامات آموزشی مناسب در این فضاها در دستور کار قرار گیرد.