جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

برنامه ششم توسعه مازندران به‌زودی ابلاغ می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه ششم توسعه مازندران به‌زودی ابلاغ می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از محمودآباد، علی احسانی در جلسه شورای اداری این شهرستان محمودآباد که با حضور برخی از مدیران‌کل مازندران و روسای دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، بیان داشت: به‌زودی برنامه ششم توسعه این استان در عرصه‌های مختلف معرفی می‌شود.

وی با اعلام عدم توجه به مشارکت‌های مردمی در محمودآباد تصریح کرد: در اجرای برخی از پروژه‌ها باید از کمک‌های مردمی و تعامل با آنها به نتیجه رسید.

این مسئول با تاکید بر اینکه برای رسیدن به زیرساخت‌ها مدیران سعی کنند از مشارکت مردم استفاده ببرند، ابراز داشت: با توجه به قرار گرفتن کشور ما در کمربند خشک تنها نقطه‌ای که از نعمت مضاعف بارندگی برخوردار بوده مازندران است.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری مازندران با اعلام اینکه با وجود بارندگی کشاورزان مازندرانی در فصل گرم با مشکل خشکسالی مواجه هستند، اذعان داشت: این استان مشکلاتی همچون مهار آب، تامین آب شرب و زباله دارد که باید با مدیریت جهادی و عزم ملی به رفع این مشکلات پرداخت.

{jcomments off}

این مسئول با بیان اینکه کشور ما با وجود افزایش درآمد نفتی در سال‌های گذشته با مشکلات زیادی روبه‌رو بوده است، تصریح کرد: مازندران در میانگین توسعه کشور در سطح پایین قرار گرفته و هم‌اکنون نیز در وضعیت مناسبی قرار ندارد.

وی با تاکید بر اینکه اگر به نگاه بودجه دولتی حرکت کنیم به جایی نخواهیم رسید، اظهار داشت: با وجود تخصیص همه اعتبارات به دستگاه‌های دولتی و خدماتی برای اتمام پروژه‌ها این مبالغ کافی نیست.

احسانی با اشاره به اینکه مازندران توانایی تغییر و تحول را دارد، افزود: دستگاه‌های استانی و شهرستانی اگر نگاه و فضا خود را عوض کنند و جهت تجهیز منابع تلاش کنند به این تغییر و تحول دست خواهند یافت.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری مازندران بیان داشت: مسئولان امر باید در حوزه‌های خدمات عمومی نظیر مشارکت مردمی را تقویت کنند و برای فعالیت بهداشتی و خدماتی از خیران مساعدت بگیرند.

وی با اشاره به شهرستان‌های این استان با توجه به وجود جمعیت شناور تاکید داشت: شهرستان‌های مازندران باید همه ظرفیت‌های‌شان به صورت شناور باشد تا کمکی برای حوزه توسعه استان شوند.

احسانی از ترسیم و معرفی چارچوب برنامه ششم توسعه مازندران از سوی استانداری در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: در این برنامه تغییراتی در رویکردی صورت گرفته و در کنار برنامه‌های عملیاتی به مدیران پیشنهاد می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری مازندران با اعلام اینکه در برنامه ششم بحث دفع زباله، کارخانه پسماند و زباله‌سوز در اولویت قرار دارد، اذعان داشت: با توجه به افزایش فارغ‌التحصیلان و نرخ رشد بیکاری در این استان ایجاد اشتغال برای جوانان در دستور کار مسئولان است.

وی با بیان اینکه مازندران علاوه بر توجه به برنامه‌های بلند و میان مدت به برنامه‌های کوتاه مدت نیز نگاه ویژه‌ای دارد، ادامه داد: در این برنامه تسریع در اجرای پروژه‌هایی که می‌تواند زودتر اجرایی شود در دستور کار است.

احسانی یادآور شد: توجه به زیرساخت‌هایی همچون احداث بزرگ‌راه، راه‌ها، ارتقای توسعه ریلی، شبکه کمربندی استان در حوزه درون شهری و برون‌شهری، مهار آب با احداث پروژه فاینانس و آب کشاورزی از برنامه‌های کوتاه مدت است.