جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

برنامه ریزی برای کاهش تلفات برق به زیر 10 درصد - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه ریزی برای کاهش تلفات برق به زیر 10 درصد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق مازندران، منوچهر جعفری در جلسه هم‌اندیشی تحول مهندسی و حرکت جهادی در کاهش تلفات در ساری، اهمیت کاهش تلفات در اقتصاد ملی را مورد تاکید قرار داد.

جعفری گفت: کاهش تلفات، بالا بردن راندمان و بالا بردن بهره‌وری از دغدغه‌های اصلی صنعت برق در سال‌های اخیر بوده به گونه‌ای که امروز شاهد برنامه‌ریزی گسترده برای کاهش تلفات به زیر 10 درصد هستیم تا گامی بلند برای عدم هدر رفت انرژی و سرمایه کشور برداریم.

وی با توجه به تاکید وزیر نیرو برای طرح تحول مهندسی و حرکت جهادی در کاهش تلفات برق، خواستار همکاری و همراهی و تلاش ایثارگرانه و جهادی مجموعه این شرکت برای تحقق این امر مهم شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با بیان اینکه بخش قابل ملاحظه‌ای از تلفات در بخش غیرفنی است، افزود: حذف برق‌های غیرمجاز بیشترین تاثیر بر کاهش تلفات دارد که این شرکت با تقویت بخش بازرسی و تشکیل تیم‌های ویژه بازرسی با شدت با برق‌های غیرمجاز مقابله ‌می‌کند.

جعفری صحت و دقت در قرائت و ثبت مصارف در سیستم ثبت اطلاعات، انتخاب صحیح لوازم اندازه‌گیری، آموزش و افزایش دانش ماموران و جایگاه آنها، رسیدگی به درخواست‌های آنها مبنی بر دست‌کاری کنتور، سنجش‌پذیر کردن انرژی مصرفی برای کلیه مصارف بدون کنتور همانند روشنایی معابر، سیستم روشنایی و تهویه سیستم‌های توزیع، چراغ‌های علائم راهنمایی و رانندگی، تابلوهای تبلیغاتی، کیوسک‌های فروش بلیط و روزنامه، ایستگاه‌های اتوبوس، میکرو BTS های اپراتورهای تلفن همراه مشترکینی که به واسطه عدم انجام تعهدات شرکت، کنتورهای آنها نصب نشده است، مصرف‌کنندگان برق در حریم شبکه‌های انتقال و فوق توزیع، مصرف‌کنندگان برق در اراضی فاقد کاربری و انشعابات بدون کنتور در مناسبت‌ها از جمله راهکارهایی دانست که می‌تواند حدود 6 تا هشت درصد تلفات در بخش غیرفنی شبکه‌های توزیع را کاهش دهد.

وی تحول مهندسی به ویژه مهندسی مجدد شبکه‌های توزیع، کاهش یا حذف شعاع  تغذیه، ارتقای کیفیت شبکه‌های توزیع و استانداردسازی لوازم، تجهیزات و هوشمندسازی شبکه‌های توزیع را از جمله راهکارهای بخش فنی کاهش تلفات بیان کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران خاطرنشان کرد: مدیریت مصرف و استفاده بهینه از انرژی الکتریکی نیز یکی از اهداف مهم شرکت توزیع برق مازندران است که نقش موثر و مفیدی در کاهش تلفات دارد و این شرکت در سال‌های اخیر از تمام اقدامات فنی، عملیاتی و آگاه‌سازی برای تحقق این امر بهره گرفته و از هم‌اکنون نیز با یک برنامه‌ریزی دقیق و حرکت جهادی پیش می‌گیریم تا اهداف وزارت نیرو برای کاهش تلفات محقق شود.

{jcomments off}