سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

برنامه توسعه کسب و کار واشتغال پایدار زنبور عسل درشش شهر مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه توسعه کسب و کار واشتغال پایدار زنبور عسل درشش شهر مازندران

معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران گفت : برنامه توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار زنبور عسل با هدف فرآوری محصولات فرعی عسل شامل گرده گل، بره موم، ژله رویال و زهر در شش شهرستان استان امسال اجرا می شود.

برنامه توسعه کسب و کار واشتغال پایدار زنبور عسل درشش شهر مازندران

علیرضا عطایی نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح با هماهنگی سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ، وزارت جهاد کشاورزی و اتحادیه زنبور داران با هدف فرآوری محصولات فرعی عسل در ساری، سوادکوه، آمل ، بابل ، رامسر و نکا اجرا می شود.
وی با اظهار اینکه در این طرح هشت نفر از زنبورداران استان مازندران برای یک دوره آموزشی بین المللی شرکت می کنند، اظهار داشت: 120کندو عسل نیز در این طرح انتخاب می شود.
وی خاطر نشان کرد: زنبورداران برای حضور در این دوره آموزشی انتخاب شدند و این طرح امسال اجرایی می شود.
معاون جهاد کشاورزی مازندران بیان داشت: در حال حاضر تولید عسل بیشترین فعالیت زنبورداری در استان است که با اجرای این طرح علاوه بر توسعه کسب و کار ، محصولات فرآوری شده از این مواد غذایی مفید و پر طرفدار بدست می آید.
عطایی نژاد تعداد زنبورداران مازندران را پنج هزارو 398نفر اعلام کرد و بیان داشت: اکنون یکهزارو 965کندو عسل بومی و سنتی و 454هزار و 352کندو عسل مدرن در استان وجود دارد.
وی متوسط تولید عسل در کندوهای سنتی و مدرن استان مازندران را به ترتیب حدود چهار و 11کیلو گرم اعلام کرد و گفت: پارسال چهار هزارو 908 تن عسل در مازندران تولید شد.