جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

برنامه‌های بهداشتی پزشک خانواده ادغام می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه‌های بهداشتی پزشک خانواده ادغام می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، محسن اعرابی با استناد به مصوبه ستاد اجرایی کشوری برنامه پزشک خانواده از افزایش مبلغ سرانه پزشکان خانواده شهری در سال‌جاری خبر داد.

وی افزود: بر اساس مصوبه ستاد اجرایی کشوری در تاریخ اول مرداد ماه امسال این مبلغ برای پزشکان دو شیفت 3 هزار و 500 تومان و برای پزشکان تک شیفت 2 هزار و 970 تومان بوده و زمان اجرای آن از تاریخ اول اردیبهشت ماه سال‌جاری اعلام شد.

اعرابی گفت: پزشکان خانواده‌ تک‌شیفتی که در گروه‌های دو نفره و بیشتر در یک مکان به ارائه خدمت بپردازند مشمول دریافت سرانه مشابه پزشکان دو شیفت می‌شوند.

وی ادامه داد: با توجه به مسئولیت‌های پزشکان خانواده شهری در ارائه خدمات سلامت در محدود بسته خدمات ارتقای سلامت، پیشگیری و درمان شامل مراقبت‌های پایه و دوره‌ای تمامی گروه‌های سنی همچون مراقبت گروه‌های هدف زنان باردار، کودکان زیر پنج سال، دانش‌آموزان، میانسالان و سالمندان، غربالگری و پیگیری بیماری‌هایی نظیر فشار خون بالا، دیابت و پوکی استخوان از وظایف اصلی پزشک خانواده محسوب می‌شود.

اعرابی با تاکید بر شرح وظایف پزشکان خانواده و اشاره به اجرای موفق برنامه غربال‌گری دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی از خرداد ماه سال‌جاری در پایگاه‌های مجری برنامه پزشک خانواده شهری در سطح استان از ادغام برنامه‌های بهداشتی بعدی در برنامه پزشک خانواده از مهر ماه سا‌ل‌جاری خبر داد.