جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

برق تمام روستاهای طوفان زده مازندران وصل شد/ موارد قطع برق به 121 اطلاع‌رسانی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

برق تمام روستاهای طوفان زده مازندران وصل شد/ موارد قطع برق به 121 اطلاع‌رسانی شود

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: برق تمام روستاهای طوفان زده مازندران وصل شده و مشکلی وجود ندارد.

برق تمام روستاهای طوفان زده مازندران وصل شد/ موارد قطع برق به 121 اطلاع‌رسانی شود

قاسم شهابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری اظهار کرد: بر اثر طوفان روز گذشته در بخش‌های مختلف مناطق کوهستانی مازندران، در سوادکوه و شرق مازندران، برق حدود 150 روستا به صورت کامل قطع شد که با تلاش تیم‌های مختلف، برق این روستاها وارد مدار شد.

وی افزود: هم اکنون هیچ گونه قطع برقی در هیچ یک از مناطق مختلف در سوادکوه، نکا، بهشهر و گلوگاه اعلام نشده است و نیروهای ما در آماده‌باش کامل برای ارائه خدمت مناسب به هم‌استانی‌ها هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با اعلام اینکه بر اثر ایجاد طوفان از ساعت 12 روز گذشته تاکنون، قطع برق یکی از مشکلات عمده طوفان مازندران اعلام شده بود، یادآور شد: نیروها و تیم‌های امداد برق از همان دقایق اولیه برای وصل برق مناطق وارد منطقه شده و کار عملیاتی خود را آغاز کردند.

این مسؤول گفت: تا شب گذشته، برق اغلب روستاهای مناطق مختلف طوفان‌زده مازندران وصل شد که با تلاش نیروها، هم اکنون تمام مناطق دارای برق هستند و روشنایی به خانه‌ها ارزانی شده است.

وی افزود: قطع برق در مناطق مختلف بر اثر افتادن درخت بر روی خطوط و شبکه برق و شکستگی در برابر افتادگی سرشاخه‌ها بوده است که خوشبختانه مشکل برق، برطرف شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران ادامه داد: با توجه به اینکه طوفان در مسیر جنگلی و کوهستانی اتفاق افتاده است، لذا شکستگی و قطع درختان بسیار فراوان بود که همین شکستگی‌ها موجب قطع برق منازل و معابر در مناطق مختلف شد که با تلاش نیروهای امدادی برطرف شد.

این مسؤول خاطر نشان کرد: در وزش طوفان روز گذشته، بیشتر خطوط متوسط و فشار ضعیف در روستاها ما دچار خسارت شده است و چون وقوع طوفان در مناطق شهری نبوده است، به خطوط برق شهری و مناطقی که دارای طوفان نبودند، خسارتی وارد نشده است.

شهابی گفت: در حال حاضر هیچ‌گونه قطع برقی در استان مازندران بر اثر وقوع طوفان وجود ندارد و اگر مورد یا مواردی وجود دارد که به ما اطلاع‌رسانی نشده است، افراد می‌توانند با شماره 121 اتفاقات شبکه برق، تماس حاصل کنند تا با فوریت لازم، برای وصل برق اقدام شود.

به گزارش فارس، روز گذشته باد شدید با سرعت 85 کیلومتر در ساعت، شهرهای نکا، بهشهر، سوادکوه و بخش‌هایی از گلوگاه را درنوردید و موجب ایجاد خسارت به خانه‌ها و زیرساخت‌های مختلف شد.