جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

برف مازندران ضعف‌های مدیریت بحران استان را نشان داد - نمایش محتوای خبر

 

 

برف مازندران ضعف‌های مدیریت بحران استان را نشان داد

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: بارش شدید برف مازندران در سال 93 ضعف‌های مدیریت بحران استان را نشان داد.

برف مازندران ضعف‌های مدیریت بحران استان را نشان داد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، علیرضا یونسی صبح امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران مازندران در استانداری اظهار کرد: وظیفه حکومت اسلامی این است که برای مردم آرامش، رفاه و امنیت را در همه حال به ارمغان بیاورند چون وظیفه تعالی جامعه را برعهده دارند.

وی افزود: باید ساز و کاری طراحی شود تا از وقوع حوادثی که جان و مال مردم را به خطر می‎اندازد با برنامه‌ریزی لازم پیشگیری شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل در گام نخست برای این شکل گرفت تا از خطرات نظامی دشمن جان شهروندان را حفظ و از مال آنان دفاع غیرنظامی کند، گفت: هر پروژه‌ای باید ضمیمه پدافندی داشته باشد.

یونسی اضافه کرد: در مازندران در سال 93 با بارش شدید برف مواجه شدیم که این اتفاق ضمن افزایش ذخیره منابع زیرزمینی از طرفی بسیاری از ضعف‌های مدیریت بحرانی استان را نشان داد و کمک کرد مسؤولان استان احتمالات حوادث را برای آینده پیش‌بینی کنند.

وی خاطر نشان کرد: برای پیشگیری از حوادث باید راهکارهایی ارائه شود و از پراکندگی ابزارها در زمان وقوع حوادث که سبب عدم مدیریت کامل بحران می‎شود جلوگیری کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به حوادث طبیعی که اتفاق می‎افتد اما علم امروز نتوانست پیش‌بینی زمان را برای پیشگیری از حوادث نشان دهد، خاطرنشان کرد: بعضی از پدیده‌ها مانند وقوع سیل که احتمال بروز آن را می‎دانیم باید از قبل ابزار و امکانات جلوگیری از خسارت طراحی شود.

یونسی با بیان اینکه ارتباطات نیاز اساسی جامعه است، گفت: اجرای مانور یک فرایندی داشت که گام به گام طی شد و امروز به مرحله اجرایی رسید تا بتوان آمادگی بیشتری را برای جلوگیری از وقوع حوادث داشته باشیم، ضعف‌ها و قوت‌های دستگاه‌های اجرایی را شناسایی کرد.

وی خاطرنشان کرد: مانور یعنی در شرایط عادی احتمالات آینده را شبیه‌سازی کنیم و امروز با اجرای این مانور در استان ضعف‌ها و قدرت‌های سازمان‌ها نشان داده می‎شود.