جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

برطرف شدن مشکل کمبود آب مازندران با بهره‌برداری از سد مخزنی هراز - نمایش محتوای خبر

 

 

برطرف شدن مشکل کمبود آب مازندران با بهره‌برداری از سد مخزنی هراز

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: بهره‌برداری از سد مخزنی هراز می‌تواند مشکل کمبود مازندران را مرتفع کند.

برطرف شدن مشکل کمبود آب مازندران با بهره‌برداری از سد مخزنی هراز

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناصری در نشست بررسی وضعیت اجرایی پروژه ملی سد هراز که با حضور پنج نماینده مجمع نمایندگان مازندران و مسئولان قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) برگزار شد، اظهار کرد: مازندران یکی از استان‌هایی است که در مهار آب‌های سطحی آن باید همه مسئولان تلاش کنند.

وی افزود: با توجه به ریزش باران و نزولات آسمانی در این استان میزان مهار آب‌های سطحی در آن کم است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سد هراز یکی از بزرگ‎ترین پروژه‌های سدسازی کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: با بهره‌برداری از این سد می‌توان در مهار آب‌های سطحی موفق عمل کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه ضرورت ایجاد سد مخزنی هراز بر همگان روشن است، بیان کرد: این سد از پروژه‌های ملی محسوب می‌شود که باید روند پیشرفت آن شدت پیدا کند.

ناصری با اعلام اینکه پائین رفتن آب‌های زیرزمینی و کم آب شدن سفره‌ها و چشمه‌ها نیاز به ایجاد سد را نشان می‌دهد، تصریح کرد: برای ایجاد این سد هزینه‌های زیادی لازم است که نمایندگان استان مازندران در مجلس باید تلاش زیادی داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه سد هراز در بحث آب‌های زراعی و تأمین انرژی می‌تواند بسیار موثر باشد، تصریح کرد: پیمانکار توانمندی نیز امروزه در این سد مشغول به فعالیت است که در زمینه سدسازی کارنامه درخشانی دارد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه این سد آب پنج شهر مازندران را تأمین می‌کند، خاطرنشان کرد: باید با بهره‌برداری از سد هراز مشکل آب در مازندران حل شود.

این مسئول با اشاره به پیگیری‌های عزت‌الله یوسفیان‌ملا نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری اعتبارات لازم برای سد هراز، گفت: مسئولان استانی و استاندار مازندران هم در زمینه پیگیری امور سد هراز تلاش بیشتری داشته باشد.