سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

برشانه های بهشت - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برشانه های بهشت

Loading the player...

ویژه برنامه ای به تهیه کنندگی حاجی زاده و به مناسبت ایام سوگواری 28 و 30 صفر است که 19 و 21 آذر، از ساعت 21 به مدت 45 دقیقه از سیمای مرکز مازندران پخش  شد.
سلام بر تو اي فرستاده خوبي ها، اي مهربانترين فرشته خاک. تو از ملکوت آسمان به زمين فرا خوانده شدي تا انسان را با معناي واقعي اش آشنا کني. تو، آفتاب روشن حقيقت بودي در شام تيره زندگي. از مشرق دلها برآمدي و اکنون، آسمان تب دار غروب جانگداز توست.
پیامبر اکرم(ص) پس از بیست و سه سال دعوت و مجاهدت و ابلاغ پیام الهی و پس از فراز و نشیب¬های فراوان در راه انجام رسالت بزرگ خویش، سرانجام در روز دوشنبه، بیست و هشتم ماه صفر یازدهم هجرت پس از چهارده روز بیماری و کسالت، رحلت فرمودند و در هجرۀ مسکونی خویش در جوار مسجدی که تأسیس کرده بود، به خاک سپرده شد.
این ایام همچنین سالروز شهادت سبط اکبر پیامبر، امام حسن مجتبی(ع) در روز ۲۸ صفر است که در روزهای طوفانی صدر اسلام همچون بازویی پرتوان در کنار پدر بزرگوارش و نیز در دوران زمامداری کوتاه خودش از کیان اسلام و مسلمین دفاع کرد ولی نیرنگ منافقان و دشمنان اسلام که لباس دوستی دین و امارت مسلمین را به دروغ بر تن کرده بودند، از کاسه زهرآگین دشمن خانگی بیرون آمد و دومین شهید امامت به جهان اسلام تقدیم شد.

این برنامه با دعوت از کارشناسان مذهبی،شاعران و مداحان ؛ با بخشهای متنوعی همچون گزارش،وله،مداحی و ... پخش می شود.
 

سال تولید: آذر 94

کارگردان:احمد شاه بابازاده
تصویربرداران:سید کاظم موسوی-حسن غلامی
صدابردار:سید کاظم اسماعیلی
دستیار و گزارشگر:رقیه عالمی
مجری:موازی
تدوین:علیرضا امراء