جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

بررسی 48 پرونده مطروحه موقوفات ساری در مراجع قضایی - نمایش محتوای خبر

 

 

بررسی 48 پرونده مطروحه موقوفات ساری در مراجع قضایی

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری گفت: 48 پرونده مطروحه موقوفات این شهرستان در مراجع قضایی در حال بررسی است.

بررسی 48 پرونده مطروحه موقوفات ساری در مراجع قضایی

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: اوقاف در احقاق حق و حقوق موقوفات با هیچ سازمان و یا شخص خاصی مماشات نمی‌کند.

وی اوقاف را مدافع اصلی حق و حقوق موقوفات دانست و افزود: اگر در راه حفظ موقوفات کوتاهی شود، در واقع خیانت بزرگی به نیت واقف و اجرای امینانه آن شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ساری با بیان اینکه 70 درصد موقوفات این شهرستان برای عزاداری امام حسین(ع) در ماه محرم و صفر است، ادامه داد: موقوفات شهرستان ساری به خاندان اهل بیت(ع) تعلق دارد و اگر در این راه کوتاهی صورت گیرد در واقع به آنها خیانت شده است.

این مسئول به پیگیری پرونده‌های حقوقی موقوفات شهرستان ساری در مراجع قضایی اشاره کرد و افزود: 48 پرونده مطروحه موقوفات این شهرستان در مراجع قضایی در حال بررسی است.

حیدری با بیان اینکه رأی 18 پرونده موقوفات ساری به نفع اوقاف صادر شد، تصریح کرد: وضعیت موارد اختلافی 23 موقوفه در مرکز استان مازندران با حکم دادگاه و پیگیری اوقاف تعیین تکلیف نهایی شد.

وی از وجود 37 پرونده قضایی موقوفات شهرستان ساری در مرحله بدوی خبر داد و گفت: هفت پرونده در مرحله تجدید نظر و چهار پرونده در مرحله دیوان قرار دارد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ساری مهم‌ترین دغدغه اوقاف را حفظ موقوفات از گزند معارضان و متجاوزان به حدود موقوفه دانست و بیان کرد: دریافت سند مالکیت موقوفات بسیار مهم بوده و در این زمینه اوقاف گام‌های ارزشمندی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک برداشته است.

این مسئول با بیان اینکه ساری رتبه نخست تعداد بقاع متبرکه و موقوفات استان را دارد، گفت: توجه به حفظ عین موقوفات مهم‌ترین هدف اوقاف در راستای اجرای نیت واقف است.