سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

بررسی لایحه خروج از رکود اقتصادی کشور در مجلس - نمایش محتوای خبر

 

 

بررسی لایحه خروج از رکود اقتصادی کشور در مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی در همایش فرصتهای سرمایه گذاری مازندران در محمود آباد گفت: با هدف حمایت از تولید در آیین نامه داخلی مجلس تغییراتی داده شد که بر اساس آن علاوه بر نماینده دولت، نماینده بخش خصوصی نیز برای ارائه گزارش و رایزنی در خانه ملت حاضر می شوند .
دکتر لاریجانی با بیان اینکه برخی سیاستها نظیر سیاستهای اصل 44 خوب اجرایی نشد و با روح قانون فاصله داشت گفت: آنچه در گذشته به عنوان خصوصی سازی انجام می شد  انتقال یک واحد تولیدی از یک وزارت خانه به وزارتخانه دیگر بود.
رئیس قوه مقننه با بیان اینکه ائتلاف کشورهای غربی برای مبارزه با تروریسم اکنون یک شوی امنیتی است گفت: کشورمان برای مقابله با تروریسم طرحهای خوبی در منطقه اجرا کرده است بگونه ای که اگر ایران در عراق بطور جدی وارد نمی شد شرایط کنونی عراق به گونه ای دیگر بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بحرانی که اکنون در منطقه ایجاد شده و عده ای روی آن بنزین می ریزند بحرانی دست ساز است.
وی با بیان اینکه ایران تنها کشور منطقه است که از  ثبات لازم و پایدار برخوردار است افزود: مجلس و دولت به دنبال حل مشکلات در حوزه بانکی و مالی هستند تا بانکها در خدمت تولید باشند .
لاریجانی افزود: در جلسه اخیر دولت و مجلس مصوب شد استانداران بین سوء استفاده کنندگان از  تسهیلات بانکی و نیازمندان واقعی به این تسهیلات تفکیک قائل شوند.
رئیس مجلس شورای اسلامی به فرصتهای بی شمار مازندران در سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: صنایع تکمیلی ، نفت وگاز و فولاد از جمله صنایعی است که مازندران می تواند در آن پیشرو باشد.
رئیس قوه مقننه با انتقاد از پدیده زمین خواری و تغییر کاربری زمین در شمال کشور و مازندران گفت: تبدیل زمینهای کشاورزی به ویلا معظلی است که مسئولان برای  بررسی و حل آن سازو کار مناسبی باید بیندیشند.
افتتاح چهار طرح عمرانی و گردشگری در ساری برنامه بعدی سفر یک روزه دکتر لاریجانی به مازندران است
بهره برداری از مجموعه فرهنگی تفریحی چهل هکتاری پارک ملل ،بهره برداری از پارک 17 هزار متر مربعی اتحاد ، مرحله نخست میان گذر شمالی و زیرگذر ارتباطی شمال به جنوب ساری از جمله طرحهایی است که عصر امرزو  در  جریان سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به مازندران در ساری افتتاح می شود.
پارک ملل ساری که در کمتر از صد روز بر روی رودخانه تجن ساری ساخته شده ،بزرگترین پارک تفریحی شمال کشور است ، شهربازی ، سد لاستیکی ، دریاچه 20 هکتاری و جزیره مصنوعی، پل کابلی، ده برج نوری، جاده سلامت و پیست مخصوص دوچرخه سواری را از جمله امکانات این مرکز تفریحی و گردشگری است.
علت نامگذاری این پارک به عنوان پارک ملل نصب پرچم همه کشورها بجز آمریکا و رژیم صهیونیستی در حاشیه دریاچه این مرکز تفریحی است.

{jcomments off}