سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

برداشت 48 هزار تن شلتوک از شالیزارهای نکا پیش بینی شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برداشت 48 هزار تن شلتوک از شالیزارهای نکا پیش بینی شد

برداشت 48 هزار تن شلتوک از شالیزارهای نکا پیش بینی شد


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نکا پیش بینی کرد با آغاز برداشت شالی از اراضی شالیزاری این شهرستان 48هزار تن محصول شلتوک برداشت شود.

برداشت 48 هزار تن شلتوک از شالیزارهای نکا پیش بینی شد

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، علی طاهری امیری گفت: برداشت مکانیزه برنج محلی طارم در سطح 0.5 هکتار از شالیزارهای روستای اطرب شهرستان نکا انجام شد.

وی ادامه داد: در سال زراعی جاری از سطح هشت هزار و 750 هکتار شالیزار این شهرستان بیش از پنج هزار و 790 هکتار به ارقام محلی و دو هزار و 960 هکتار به ارقام پر محصول اختصاص داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نکا یادآور شد: پیش بینی می شود در سال جاری بیش از 48 هزار تن شلتوک از شالیزاری این شهرستان برداشت شود.

در سال زراعی جاری به دلیل خشکسالی بخشی از اراضی زیر کشت نرفته و بخشی نیز به دلیل کمبود آب رها شده بود و صدها هکتار نیز در استرس کم آبی قرار داشته که خوشبختانه بارندگی های هفته گذشته این اراضی را از خطر خشکی و کم آبی نجات داد.

به گفته معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران حدود 10 درصد برابر با 25 هزار هکتار از اراضی شالیزاری شرق استان در تنش و استرس خشکسالی قرار داشته که با بارندگی بیش از 70 میلی متری هفته گذشته تنش خشکسالی اراضی این مناطق از بین رفته است.