جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

برداشت 4 هزار تن سویا در میاندورود - نمایش محتوای خبر

 

 

برداشت 4 هزار تن سویا در میاندورود

شبر موسوی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان میاندورود اظهار کرد: در راستای ترویج و آموزش بهره‌وران بخش کشاورزی سه دوره کلاس آموزشی زراعت کلزا با حضور 115 نفر از کشاورزان در روستاهای دارابکلا و جامخانه بخش مرکزی این شهرستان در سال‌ جاری برگزار شد.

وی افزود: در این کلاس‌های آموزشی مهم‌ترین مسائل در مورد عملیات آماده‌سازی و کاشت فنی زراعت کلزا همچنین توصیه‌های فنی و علمی به بهره‌وران برای افزایش سطح عملکرد و کاهش هزینه‌ها ارائه شد.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود گفت: جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود با در اختیار قرار دادن بذر اصلاح شده و کودهای شیمیایی به کلزا‌ کاران محصول کلزا را نیز بیمه کرده است.

موسوی بیان کرد: به منظور ارائه خدمات آموزشی و ترویجی دو کارشناس بخش خصوصی عملیات کاشت، داشت و زراعت کلزا را تحت نظارت دارند و با حضور مستمر در مزارع توصیه‌های لازم را به بهره‌برداران ارائه می‌کنند.

وی با بیان اینکه در سال‌ جاری یک‎هزار و 809 هکتار از اراضی شهرستان به کشت سویا اختصاص داشت، اظهار کرد: نخستین برداشت سویا از مزارع شهرستان در روستای ورندان واقع در بخش گهرباران در سطح یک هکتار آغاز شد.

این مسئول بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود در سال‌ جاری بیش از چهار هزار تن دانه روغنی سویا در میاندورود تولید و برداشت شود.

{jcomments off}