جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

برداشت 22000 تن گندم از اراضی زراعی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برداشت 22000 تن گندم از اراضی زراعی مازندران

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا عظیمی از تولید و برداشت بالغ بر 22 هزار و 99 تن دانه گندم از اراضی زراعی مازندران در سالجاری خبر داد.

وی افزود: در سالجاری از مجموع 60 هزار هکتار اراضی زراعت گندم مازندران بالغ بر 220 هزار تن دانه گندم تولید و برداشت شده است.

عظیمی، میزان خرید تضمینی شرکت خدمات بازرگانی غله و سازمان تعاون روستایی از کشاورزان گندمکار استان را بالغ بر 19 هزار و 900 تن، میزان خرید بذری گندم را سه هزار و 545 تن، میزان خرید توسط کارخانجات آرد را 20 هزار و 497 تن اعلام کرد.

صدور 7 فقره پروانه تأسیس واحدهای مکانیزاسیون کشاورزی

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از صدور هفت فقره پروانه تأسیس واحدهای مکانیزاسیون کشاورزی در سه ماهه اول سالجاری در مازندران خبر داد.

سیدمحمد جعفری افزود: در سه ماهه ا ول سالجاری، تعداد هفت فقره مجوز تأسیس واحدهای مکانیزاسیون کشاورزی در سطح بالغ بر چهار هزار و 69 هکتار در بخش های مختلف زراعی، باغی و دامی در  مازندران صادر شد.

وی تصریح کرد: این مجوزها در بخش زراعی در سطح 14 هزار هکتار، بخش باغی در سطح 19 هزار هکتار و دامی در سطح شش هزار و 600 هکتار صادر شد.

قلع و قمع بناهای غیر مجاز جویبار

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار از قلع و قمع 3 مورد بناهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

سلیمان حاتم نژاد، اظهار داشت: در راستای سیاست های سازمان جهاد کشاورزی مازندران در حفظ بستر تولید و جلوگیری از تغییر کاربری بی رویه اراضی زراعی و باغی و بر اساس هماهنگی های به عمل آمده با مراجع ذیربط، 3 مورد قلع و قمع بناهای غیر مجاز از محل تبصره 2 ماده 10 و پرونده قطعی شده از سوی دادگاه تجدید نظر با شرکت نمایندگان دستگاه های قضایی و انتظامی در این شهرستان به مرحله اجرا در آمد.

مبارزه بیولوژیک در باغات شهرستان گلوگاه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گلوگاه از انجام مبارزه بیولوژیک در باغات مرکبات این شهرستان خبر داد.

علی طاهری امیری، افزود: در راستای برنامه توسعه مبارزه بیولوژیک با آفات و بیماری ها در باغات، تعداد 100 هزار عدد کفشدوزک کریپتولموس در سطح بالغ بر 100 هکتار از باغات مرکبات این شهرستان رها سازی شده است.

وی افزود: این عملیات از اوایل تیر ماه سالجاری و بعد از انجام مبارزه شیمیایی بهاره با آفات و بیماری ها در باغات مرکبات این شهرستان صورت گرفته است.

معرفی تولید کنندگان برتر شیلات مازندران

مدیرکل شیلات مازندران، از انتخاب دوتن از تولید کنندگان برتر شیلات خبر داد و اظهار داشت: تولیدکنندگان برتر در بخش ماهیان سرد آبی و گرم آبی با رعایت مولفه هایی نظیر مشارکت در دوره های آموزشی و ترویجی، بهره گیری از تکنولوژی نوین، ارتقا بهره وری و رعایت اصول بهداشتی به این موفقیت نائل شدند.

حسن حبیب نژادبا معرفی میرشجاع موسوی از شهرستان قائم شهر به عنوان تولیدکننده برتر افزود: این تولیدکننده توانست دربخش ماهیان سردآبی در600 متر مربع 120 تن تولید داشته باشد.

وی افزود: عباس کعبه  از شهرستان ساری با تولید سه هزار و 750 کیلوگرم در هکتار توانست رتبه برتر تولید در بخش ماهیان گرم آبی را به خود اختصاص دهد.