جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

برداشت 200 تن کنجد از مزارع بهشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

برداشت 200 تن کنجد از مزارع بهشهر

مدیر جهاد کشاورزی بهشهر از برداشت 200 تن کنجد از مزارع این شهرستان خبر داد.

برداشت 200 تن کنجد از مزارع بهشهر

خلیل حقیقی امروز در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری با بیان اینکه عملیات برداشت کنجد در سطح 200 هکتار از مزارع شهرستان بهشهر انجام شد، اظهار کرد: کاشت این دانه روغنی در طول سال‌های اخیر در این شهرستان از روند رو به رشدی برخوردار است و عمدتا به عنوان کشت دوم بعد از گندم انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کشت غالب این محصول در دهستان میانکاله انجام می‌شود، افزود: کشاورزان از اواسط خرداد تا اواخر تیرماه اقدام به کشت این محصول می‌کنند و عملیات برداشت آن نیز از هفته اول مهر‌ماه آغاز شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر ادامه داد: "تک شاخه ناز" از ارقام مورد کشت کنجد در این شهرستان است که در طول سال‌های اخیر و در مواجهه با نوسانات اقلیمی پایداری تولید خود را حفظ کرده است.

این مسؤول با بیان اینکه کنجد در این شهرستان به صورت آبی کشت می‌‌شود و بالغ بر 80 درصد آن مکانیزه کشت می‌شود، ادامه داد: از سطوح کشت شده حدود 200 تن دانه کنجد برداشت شد و 18 میلیارد ریال عاید تولید‌کنندگان این منطقه شد.

حقیقی با اشاره به اینکه سیستم آبیاری در مزارع به روش بارانی است و در مقایسه با سایر زراعت‌های رقیب تابستانه از نظر میزان آب مصرفی و ارزش اقتصادی از جایگاه قابل رقابتی برخوردار است، گفت: زراعت کنجد در این شهرستان به لحاظ سطح کاشت، شیوه کاشت و مدیریت مزرعه و میزان تولید از جایگاه ممتازی برخوردار است.