جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

برداشت گل گاو زبان در شصت هکتار از زمین های منطقه کوهستانی بهشهر آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

برداشت گل گاو زبان در شصت هکتار از زمین های منطقه کوهستانی بهشهر آغاز شد

ˈ غلامرضا قنبری ˈ امروز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : با شروع فصل برداشت این محصول ، پیش بینی می شود امسال با متوسط عملکرد 350 تا 400 کیلوگرم گل گاوزبان خشک در هکتار، بیش از 24 تن گل گاو زبان برداشت شود .

وی بیان کرد : ارزش اقتصادی تولید این مقدار محصول بالغ بر 19 هزار و دویست میلیون ریال برآورد شده است .

مدیر جهاد کشاورزی بهشهر افزود: عملیات برداشت گیاه دارویی گل گاوزبان در زمین های مناطق کوهستانی این شهرستان به مدت دو ماه ادامه خواهدداشت.

قنبری ادامه داد : اراضی مرتفع البرز ، یکی از مستعدترین مناطق برای کشت انواع گیاهان دارویی است اما نداشتن شناخت ، دانش و تجربه کشاورزان بومی با این گیاه ، ضرورت آموزش به کشاورزان این مناطق را جدی تر می کند .

وی بیان داشت : گندم و جو ، کشت اغلب زمین های زراعی مناطق کوهستانی مازندران است اما به دلایل گوناگون ، اهداف زراعی و اقتصادی کشاورزان با کشت این گونه ها به نتیجه مطلوب نمی رسد .

مدیر جهاد کشاورزی بهشهر افزود : تغییر الگوی کشت و ایجاد تنوع در محصولات کشت شده در این مناطق ضروری است که برای تحقق این اهداف ، زمینه کشت گیاه دارویی گل گاوزبان در مناطق کوهستانی شهرستان بهشهر پس از ارایه آموزش های لازم به کشاورزان آغاز شد .

قنبری ادامه داد : این گیاه با یک بار کشت ، تا هفت سال قابلیت برداشت دارد که همین مورد ، انگیزه کشاورزان این منطقه برای افزایش زمین های زیر کشت این محصول را بیشتر خواهد کرد