جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

برداشت میوه توت فرنگی از مزارع آمل آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

برداشت میوه توت فرنگی از مزارع آمل آغاز شد

سید مرتضی امینی ˈ روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: پیش بینی می شود امسال کشاورزان آملی بیش از 204 تن توت فرنگی از مزارع این شهرستان برداشت کنند.

وی افزود: از روزهای گذشته کشاورزان آملی برداشت میوه توت فرنگی را از مزارع این شهرستان آغاز کردند و پیش بینی می شود تا پایان ماه آینده ادامه داشته باشد.

مدیرجهاد کشاورزی آمل ، سطح زیر کشت توت فرنگی در این شهرستان را بیش از 22 هکتار اعلام کرد وگفت: امسال عملکرد تولید 8/2 تن توت فرنگی در هکتار برای کشاورزان آملی است.

امینی، ارزش ریالی توت فرنگی های قابل برداشت دراین شهرستان را امسال بیش چهار میلیارد و75 میلیون ریال برای حدود 36 بهره بردار این شهرستان اعلام کرد.

امینی اضافه کرد: امسال کشاورزان آملی در اراضی خود ارقام توت فرنگی از نوع تجاری ˈکاماراسوˈ ، ˈسلوا ˈ و ˈپاجروˈ و نیز ارقام محلی کشت کردند.

وی، شهرستان آمل را به لحاظ برخورداری از خاک مستعد و جلگه ای و شرایط مناسب آب و هوایی از مناطق حاصلخیز برای تولیدات گیاهی ازجمله توت فرنگی دانست.

مدیرجهاد کشاورزی آمل ادامه داد: توت فرنگی از جمله میوه هایی است که از حدود نیم قرن پیش پرورش اقتصادی و تجاری آن به عنوان میوه دراین شهرستان آغاز شد.

امینی یادآورشد: توت فرنگی سرشار از پتاسیم ، ویتامین ˈثˈ ، و فولیک اسید است وبرای تقویت حافظه ، رشداستخوان ، استحکام دندان ، بیماران قلبی و روماتیسم بسیارمفید است.