جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

برخورد قاطعانه با متخلفان بهداشتی و دارویی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

برخورد قاطعانه با متخلفان بهداشتی و دارویی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی مازندران، مهدی عباسی اظهار داشت: اداره کل تعزیرات حکومتی مازندران برای ایجاد امنیت بهداشتی در جامعه و برخورد با متخلفان تعامل مطلوبی با دانشگاه علوم پزشکی دارد و در طول سال بازرسی‌های مشترک با حضور نمایندگان این دو دستگاه انجام می‌گیرد.

وی بیان داشت: یکی از اولویت‌های کاری شعب تعزیرات حکومتی رسیدگی فوری و دقیق به پرونده‌های بهداشتی است و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی نیز به این امر اذعان دارند که در شعب تعزیرات حکومتی پرونده‌ها با سرعت بیشتری ختم به رسیدگی می‌شود و متخلفان به مجازات‌های مندرج در قوانین محکوم می‌شوند.

این مقام ارشد تعزیرات حکومتی مازندران تصریح کرد: فلسفه ذاتی ایجاد تعزیرات حکومتی رسیدگی فوری و عدم اطاله دادرسی و برخورد قاطعانه است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سلامت جامعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و متخلفان بهداشتی سلامت جامعه و شهروندان را به خطر می‌اندازند لذا رسیدگی به پرونده‌های بهداشتی در اولویت کاری بوده و شعب ویژه‌ای با کادر قضایی مجرب و متخصص برای رسیدگی به این گونه پرونده‌ها مشخص شده و به تخلفات بهداشتی به احسن وجه رسیدگی می‌شود.

عباسی درباره عملکرد 8 ماهه سال جاری شعب بهداشتی تعزیرات حکومتی گفت: در این مدت بالغ بر یک هزار و 259 فقره پرونده بهداشتی به شعب تعزیرات حکومتی وارد شد که بیش از یک هزار و257  فقره آن رسیدگی و متخلفان به بیش از 784 میلیون 908 هزار و 100 ریال جزای نقدی محکوم شدند.

وی یادآور شد: در این مدت 46 فقره پرونده داروخانه داشتیم که از این تعداد 40 فقره مختومه و متخلفان به جزای نقدی به مبلغ 45 میلیون و 140 هزار ریال محکوم شدند.