جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

برخورد جدی با واحدهای نانوایی متخلف در ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

برخورد جدی با واحدهای نانوایی متخلف در ساری

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ساری، جواد واحدی در جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان بیان داشت: آنچه امروز نیاز است نظارت دقیق بر توزیع و مصرف بوده زیرا باید جلوی سواستفاده از آرد و نان گرفته شود.

فرماندار مرکز استان با تاکید بر ضرورت افزایش نظارت بر نحوه تولید و عرضه نان در شهرستان گفت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت تدبیر و امید و به طبع آن در مازندران و شهرستان ساری تولید و عرضه نان با کیفیت و مطلوب است و برای این منظور باید از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کرد.

واحدی ادامه داد: اسراف این نعمت خدادادی موجب کفران نعمت و زیان مالی برای کشور است و از همین باید در مصرف آن به ویژه در نانوایی‌ها دقت لازم را داشت.

فرماندار ساری بیان داشت: گام ضروری بعدی انجام نظارت‌های مستمر و جدی بر عملکرد نانوایی‌ها است و باید با واحدهای متخلف برخورد قاطع قانونی صورت گیرد.

واحدی با انتقاد شدید از واحدهای خبازی که در طول تعطیلات هفته گذشته خود سرانه اقدام به تعطیل کردن واحد های صنفی خود کردند، گفت: قطعا با این واحدهای صنفی برخورد خواهد شد و سهمیه آرد واحدهای متخلف کسر می‌شود.

وی نظارت بر عملکرد واحدهای خبازی را مهم توصیف کرد و گفت: کم‌فروشی، عدم رعایت بهداشت، فروش آزاد آرد، کیفیت پایین نان عرضه شده و عدم رعایت برنامه تعطیلات و ساعات کار واحدهای خبازی  باید در دستور کار دستگاه‌های نظارتی  قرار گیرد.

واحدی اضافه کرد: براساس قانون ماده 13 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، بهداشتی و آرایشی، مسئول بهداشت هر شهرستان می‌تواند در صورت تائید گزارش تخلف هر واحد نانوایی به صاحب آن اخطار کند تا نسبت به رفع نواقص بهداشتی در مهلت تعیین شده اقدام کند و در صورت عدم رفع موارد تخلف دستور تعطیل این واحد و مهر و موم و یا لاک و مهر آن را صادر کنند.

وی در پایان تصریح کرد: اداره صنعت معدن و تجارت، شبکه بهداشت و درمان و تعزیرات حکومتی بازدیدهای مشترکی را از خبازی‌های شهرستان به طور مستمر انجام می‌دهند.