سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

برخورد جدی با ساخت‌وساز در حریم دریا صورت گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

برخورد جدی با ساخت‌وساز در حریم دریا صورت گیرد

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر قاسم احمدی‌لاشکی شامگاه دوشنبه در جلسه بررسی مشکلات شهرستان نوشهر که با حضور معاون عمرانی استاندار، مدیران کل و مسئولان شهرستانی و بخش کجور و بخش مرکزی در فرمانداری نوشهر برگزار شد، اظهار داشت: با ساخت‌وسازها در حریم دریا باید با جدیت برخورد شود.

وی تصریح کرد: امسال براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی که حدود سه سال قبل در مجلس به تصویب رسید قطعا سازمان توسعه عمران و سواحل دریا بر روند ساخت و سازها در سواحل دریا نظارت مستقیم دارد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجمع نمایندگان مازندران و استاندار مازندران پیگیر استقرار سازمان توسعه عمران و سواحل دریا هستند تا هر چه زودتر آغاز به‌کار کند.

وی تاکید کرد: تا زمان آغاز به‌کار سازمان توسعه و عمران سواحل دریا باید با حساسیت لازم بر روند ساخت و سازها در سواحل دریا نظارت شود و به شدت با هرگونه ساخت‌وسازهای غیرمجاز برخورد شود.

این مسئول به پروژه فاضلاب شهری نوشهر اشاره کرد و گفت: این پروژه مدتی است در نوشهر تعطیل شده است که در این زمینه باید مسئولان امر پاسخگو باشند.

احمدی‌لاشکی خاطرنشان کرد: همچنین باید هرچه زودتر وضعیت حریم شهر و نیروگاه زباله‌سوز نیز مشخص شود.

شهردار نوشهر نیز بیان کرد: مهم‌ترین مشکل در نوشهر بحث حریم شهر است که باید نسبت به تعیین تکلیف شدن آن اقدام شود.

فرهاد بنی شیخ‌الاسلامی با اشاره به روند احداث نیروگاه زباله‌سوز نوشهر افزود: همچنین مدارک مورد نیازی که محیط زیست از ما درخواست کرد را تحویل اداره کل محیط زیست استان دادیم.

وی بیان کرد: برای نگهداری تاسیسات نیروگاه زباله‌سوز که در آینده‌ای نزدیک وارد کشور و شهرستان نوشهر می‌شود نیاز به حدود چهار تا 6 هزار متر سوله است و اگر این سوله احداث نشود مطمئنا تاسیسات نیروگاه که دارای گارانتی است با مشکلاتی روبرو می‌شود.