سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

برخورد با برهم زنندگان نظم عمومی در شب چهارشنبه‌سوری - نمایش محتوای خبر

 

 

برخورد با برهم زنندگان نظم عمومی در شب چهارشنبه‌سوری

به‌گزارش خبرگزاری فارس، سردار مسعود جعفری‌نسب بعد از ظهر امروز چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی شهرستان چالوس اظهار داشت: افرادی که بخواهند در قالب مزاحمت برای نوامیس مردم، شرب خمر و بستن راه‌ها و ایجاد ناامنی در چهارشنبه آخر سال مشکل ایجاد کنند، چند روزی مهمان پلیس هستند.

وی خاطرنشان کرد: چهارشنبه سوری یک سنت ‌است که در میان مردم جا افتاده است و نیروی انتظامی به ‌دنبال این ‌است که ‌آن ‌را به ‌شکل یک فرهنگ سنتی به محلات بکشاند و با نظارت خانواده‌ها این آیین را حفظ کند.

جعفری‌نسب از طرح‌های نیروی انتظامی حول دو محور ترافیکی و انتظامی در ایام نورز خبر داد و گفت: کنترل ترافیک در محورهای کوهستانی، استقرار نیروهای قوی برای انضباط ترافیکی در جاده کناره که کمربندی کم است از جمله طرح‌های پلیس در کنترل ترافیکی است.

وی با تأکید بر حفظ حرمت ایام فاطمیه اذعان داشت: با توجه به تقارن تعطیلات نوروزی و ایام فاطمیه نیروی انتظامی با بداخلاقی‌هایی که در برخی از تفرجگاه‌ها، شهرک‌های ساحلی، پارک‌های جنگلی و سواحل دریا صورت می‌گیرد مبارزه می‌کند.

فرمانده انتظامی مازندران با تأکید بر اشاعه فرهنگ کار جهادی عنوان داشت: اگر نیروی انتظامی بخواهد تأثیرگذار باشد باید با فرهنگ جهادی کار کند، چرا که با روزمرگی کاری از پیش نمی‌رود.

وی تصریح کرد: طرح فرهنگ کار جهادی در مازندران با برآیند بالا رفتن احساس امنیت مردم و ایجاد امنیت واقعی در استان مازندران ایجاد شد.

جعفری‌نسب گفت: حفظ امنیت و برقراری آن یکی از مهم‌ترین اهدافی ‌است که نیروی انتظامی به‌ دنبال آن است.

وی به تعامل تمام دستگاه‌ها با نیروی انتظامی تأکید کرد و گفت: اگر امروز هموطنان ما در امنیت و آسایش هستند نتیجه مشارکت و همراهی عموم مردم با مسئولان امنیتی ‌است و گرنه امنیت و آرامش با یک ‌نفر و یک ‌سازمان محقق نمی‌شود.

فرمانده انتظامی مازندران داشتن مدیریت قوی با امکانات ضعیف را از توانایی‌های یک مدیر خواند و اعلام داشت: با ایجاد "طرح خیران حوزه امنیت اجتماعی" می‌توان با امکانات کم در ساماندهی اماکن انتظامی و تغییر کاربری‌ها دگرگونی ایجاد کرد و با وجود هزینه کم کارهای بزرگ انجام داد.