سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

برخورداری 25 هزار مددجوی مازندران از خدمات بیمه درمانی - نمایش محتوای خبر

 

 

برخورداری 25 هزار مددجوی مازندران از خدمات بیمه درمانی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام(ره) مازندران، تیمور طهماسب‌پور گفت: یکی از فعالیت‌های حوزه حمایت و سلامت این نهاد توجه ویژه به سلامت خانواده‌ها است که از سوی اداره بهداشت و درمان به آن پرداخته می‌شود.

وی ادامه داد: 25 هزار مددجوی شهری از بیمه درمانی این نهاد برخوردار بوده و با اجرای طرح پزشک خانواده از سال 76 تعداد 570 مراکز درمانی جهت ارائه خدمات درمانی طرف قرارداد این نهاد هستند.

قائم مقام کمیته امداد مازندران با اشاره به خدمات 6 ماه نخست سال 92 اذعان داشت: بالغ بر 15 میلیارد و 500 میلیون ریال جهت بیمه درمانی و فرانشیز برای مددجویان مازندرانی هزینه شده که برای 2 هزار نفر از بیمه‌شدگان سایر موسسات و روستائیان مبلغ 3 میلیارد ریال هزینه فرانشیز پرداخت شد.

طهماسب‌پور از دیگر فعالیت‌های این مدت را تعمیر و احداث 120 مورد سرویس بهداشتی، آموزش بهداشت دو هزار و 100 نفر، اجرای طرح تغذیه کودکان زیر 6 سال به تعداد یک هزار و 100 نفر با مبلغ چهار میلیارد و 300 میلیون ریال دانست.

وی در پایان عنوان کرد: برای هشت هزار خانوار از زنان سرپرست خانواده و مجریان طرح‌های خوداشتغالی مبلغ 30 میلیارد هزینه شد.