جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

برج دیده‌بانی پرندگان در مازندران ساخته شود - نمایش محتوای خبر

 

 

برج دیده‌بانی پرندگان در مازندران ساخته شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، هرمز محمودی‌راد  در آیین افتتاح طرح ساحل دریای گلوگاه (اورانوس) با تبریک هفته محیط زیست، اظهار داشت: نعمت‌های زیادی در استان مازندران داریم که باید ضمن استفاده صحیح، آن‌ها را برای نسل‌های آینده نگهداری و نگهبانی کنیم.

وی افزود: اگر از منابع موجود به شیوه مناسب و اصولی استفاده کنیم، هم از اتلاف انرژی و هم از اتلاف سرمایه‌ها جلوگیری خواهد شد.

مدیرکل محیط زیست استان مازندران با اشاره به نزدیکی تالاب بین‌المللی میانکاله به ساحل آرام گلوگاه و مهاجرت پرندگان زمستان‌‌گذران و تابستان‌گذران در این منطقه، پیشنهاد داد؛ برج دیده‌بانی پرندگان در ساحل گلوگاه ساخته شود و در تابستان و زمستان چنین مجموعه‌ای را داشته باشیم.

وی تصریح کرد: طرح برج دیده‌بانی را فرمانداری ارائه بدهد، آنگاه به شهرداری واگذار شود، محیط زیست هم در این زمینه همکاری‌های سازمانی خود را انجام خواهد داد.

محمودی‌راد این طرح را در راستای جذب گردشگر و کمک به شهرداری مناسب دانست و گفت: با ساخت برج دیده‌بانی، علاقمندان می‌توانند از فراز آن و از طریق تلسکوپ، پرنده‌ها و طبیعتی که در جزیره میانکاله یا نزدیکی ساحل گلوگاه هستند را ببینند و لذت ببرند.

به گزارش فارس، ساحل دریای آرام گلوگاه یکی از سواحل امن زیست‌محیطی است که تاکنون هیچ فاضلاب خانگی یا صنعتی وارد دریای گلوگاه نشده است.