جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

برجام سنگ های بزرگ را از پیش پای اقتصاد کشوربرداشت - نمایش محتوای خبر

 

 

برجام سنگ های بزرگ را از پیش پای اقتصاد کشوربرداشت

رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت :برجام موانع بزرگی را از پیش پای اقتصاد کشور به خصوص در حوزه تجارت خارجی برداشت.

برجام سنگ های بزرگ را از پیش پای اقتصاد کشوربرداشت

عبداله مهاجر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا، روانسازی تجاری، گشایش بانکی ، تسهیل تجارت بین المللی و افزایش صادرات نفتی را از مهمترین گشایش های پس از برجام در کشور اعلام کرد.
وی افزود : برخی انتقاداتی که نسبت به برجام در داخل کشور انجام می شود، صرف نظر از بدعهدی آمریکا بی انصافی و غیر منطقی است.
وی اضافه کرد : برجام که با حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی، دولت تدبیر و امید و سخت کوشی دیپلمات های مجرب کشورمان به سرانجام رسید، نتایج برد- برد را رقم زد که توانست گشایش خوبی را از لحاظ اقتصادی نصیب کشور کند.
دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مازندران اظهارداشت : منتقدان به برجام باید وضعیت اقتصادی کشور را با پیش ازمحدودیت های قبل برجام مقایسه کنند و پس از آن نسبت به این توافق نامه انتقاد کنند.
مهاجر افزود : تا پیش از برجام میزان صادرات نفت ایران به خارج از کشور حدود یک میلیون بشکه در روز بود و با این شرط که در قبال فروش نفت باید اجناس بی کیفیت از کشورهای خارجی خریداری، وارد می کردیم.
وی اضافه کرد : همچنین در حوزه بانکی نیز هرگونه مبادلات مالی غیرممکن بود و صادرکنندگان با دشواری زیادی مواجه بودند و توان وارد کردن پولشان را از مجاری قانونی نداشتند.
این فعال اقتصادی مازندران اظهارداشت : این در حالیست که در پسابرجام در یک سال اخیر فروش نفت ایران به بیش از2.5 میلیون بشکه در روزرسید و ما به راحتی نیز درآمد نفتی را وارد کشور می کنیم و یا کالاهای مورد نیاز را مطابق با سلیقه خودمان خریداری می کنیم.
مهاجر افزود : در مجموع برجام گشایش خوبی را از لحاظ اقتصادی و مبادلات بین المللی برای کشور ایجاد کرد و نتیجه برد- برد رقم زد و باید تلاش شود تا با همدلی و همراهی در کشور تمام مفاد این توافقنامه عملیاتی شود.
27 دی ماه سال 94 توافق نامه موسوم به برجام اجرایی شد.