سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

برجام زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی را فراهم می کند - نمایش محتوای خبر

 

 

برجام زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی را فراهم می کند

نماینده مردم بابل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: برجام زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی را فراهم می کند و دولت و مجلس باید از این فرصت پیش آمده بهره گیرند.

برجام زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی را فراهم می کند

حسین نیازآذری شامگاه چهارشنبه در همایش تجلیل از نمایندگان نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه بابل بیان کرد: هر چند بدعهدی های کشورهای 1+5 اجرایی شدن مسیر برجام را به انحراف کشانده است اما همه ما باید تلاش کنیم از تمام فرصت های پیش آمده برای جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی تلاش کنیم.
وی گفت: اما مجلس دهم آمادگی کامل دارد تا موانع سرمایه گذاری در داخل کشور را حل کند و با حمایت قاطع از تولید کنندگان داخلی، اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی را محقق کند.
وی اظهارداشت: به اعتقاد بنده مجلس دهم باید برای رونق تولید ، اقدامات اساسی از قبیل قانونمند کردن نظام بانکی ، اصلاح قانون تجارت ، اصلاح قانون کار هم به نفع کارگر و هم به نفع کارفرما و اصلاح قانون جامع مالیاتی را در دستور کار خود قرار دهد تا بتوانیم با تشویق سرمایه گذاران داخلی و خارجی یکی از اساسی ترین چالش های پیش روی اشتغال جوانان را برداریم.
در ادامه این نشست حجت الاسلام علی اکبر ناصری نماینده نهمین دوره مردم بابل در مجلس شورای اسلامی نیز بیان کرد: سود بالای بانکی با تولید منافات اساسی دارد و با این سودهای بالا نمی توانیم گره های تولید کنندگان را باز کنیم.
وی افزود: اگر بتوانیم قاچاق کالا را ساماندهی کنیم، گام موثری در راستای حمایت از تولید کنندگان خواهیم برداشت.
وی ادامه داد: کلید واژه حل مشکل اقتصادی اتکاء به نیروهای درونی است و باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که حضور سرمایه گذار در کشور برایش جذابیت داشته باشد.
در ادامه محمد تقی عباسپور فرماندار بابل نیز ضمن قدردانی از تلاش های دو نماینده بابل در دور نهم مجلس بیان کرد: سنت حسنه تجلیل از خدمتگزاران به مردم بعد از اتمام دوران مسئولیت خود باید در جامعه نهادینه شود .

منبع : ایرنا