جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

برترین‌های یازدهمین جشنواره بین‌المللی نامه‌ای به امام رضا(ع) معرفی شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

برترین‌های یازدهمین جشنواره بین‌المللی نامه‌ای به امام رضا(ع) معرفی شدند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: برترین‌های یازدهمین جشنواره بین‌المللی نامه‌ای به امام رضا(ع) معرفی شدند.

برترین‌های یازدهمین جشنواره بین‌المللی نامه‌ای به امام رضا(ع) معرفی شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، احد جاودانی از معرفی 43 برگزیده یازدهمین جشنواره بین‌المللی نامه‌ای به امام رضا(ع) در بخش‌های حدیث رضوی، بومی، ملی و بین‌المللی خبر داد و اظهار کرد: برترین‌های این جشنواره 20 مرداد جاری مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به میزبانی شایسته مازندران از سال 85 تاکنون برای برگزاری باشکوه جشنواره منتسب به علی بن موسی‌الرضا(ع) افزود: اختتامیه یازدهمین جشنواره بین‌المللی نامه‌ای به امام رضا(ع) در آستانه ولادت باسعادت این امام همام برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه دبیرخانه این جشنواره در سه بخش ملی، بین المللی و بومی137 هزار و 791 نامه دریافت کرده است، ادامه داد: 817 نامه از این تعداد به بخش بین‌الملل و 268 نامه به بخش حدیث رضوی  اختصاص دارند.

جاودانی به 387 نامه رسیده در بخش بومی جشنواره یازدهم اشاره کرد و افزود: 136 هزار و 319 نامه به بخش ملی (کودکان، نوجوانان و بزرگسالان) اختصاص داشته است.

وی با بیان اینکه 326 اثر از مجموع نامه‌های رسیده به مرحله دوم داوری راه یافتند، گفت: احسان مهدیان، محمد عظیمی، فاطمه نعمتی‌سارخانلو، مریم رزاقی، فریده یوسفی و عزیزالله مولایی مسؤولیت داوری مرحله دوم و معرفی منتخبان جشنواره یازدهم را عهده‌دار هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه آثار برگزیده جشنواره یازدهم در کتابی با عنوان نجوای دل چاپ می‌شود، اضافه کرد: غزال رسولی از کانادا و مصباح تابوامباله‌لوبانگی از کنگو مشترکا نفر اول، میکائیل از روسیه، اطهر مهدی کمیلی از پاکستان مشترکا نفر دوم، آفرین اصلاح‌الدین از اندونزی و سیده زهرا اخلاقی از افغانستان مشترکا نفر سوم  بخش بین‌الملل این جشنواره معرفی شدند.

جاودانی تصریح کرد: ماموتی‌گلی از چین، مریم الخافاجی از تایلند، اذان غاسامن از تایلند، حسن جیکا از مالاوی، نسیمبالمبا جعفر از کنگو، انگاندو آنده از کنگو، محمد شریف شریف اف از روسیه، سیده فوزیه جعفری از هندوستان، النساء آکانورفتریا از اندونزی نفرات شایسته تقدیر بخش بین‌الملل اعلام شدند.

وی بیان کرد: سینا آقاجانپور از قائم‌شهر، فاطمه اسداللهی از قائم‌شهر و سحر امیری از ساری به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم بخش بومی (به زبان مازندرانی) یازدهمین جشنواره بین‌المللی نامه‌ای به امام رضا(ع) را به خود اختصاص دادند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران عنوان کرد: فاطمه مرادی دولت‌آبادی از قم، مریم افسری از یزد، محمدجواد یعقوبی از هندوستان به ترتیب نفرات اول تا سوم بخش حدیث رضوی این جشنواره معرفی شدند.

جاودانی با بیان اینکه علی شریعت‌نیا از گلستان نفر اول، مهدیه آقالریاز بابل نفر دوم و مهلا ابراهیمی از آمل نفر سوم بخش کودکان و نوجوانان این جشنواره معرفی شدند، افزود: فاطمه رحیمی از فارس، مریم قاسمی از اردبیل، فاطمه خیامی‌نژاد از خراسان رضوی، مریم‌السادات شهیدزاده از کرمان، محنّا فقیه‌عبداللهی از کلاردشت، زهرا حسین‌پور از آمل، سمیه رئوفی از گلستان، عارفه صباغی از خراسان رضوی نیز نفرات شایسته تقدیر این بخش اعلام شدند.

وی با اشاره به اینکه آزاده نبی‌زاده اردکانی از تهران نفر اول، علی سلیمانی از تهران نفر دوم، زهرا آقازاده نژاد از قم و معصومه درویش گفتار از گیلان مشترکا نفر سوم بخش بزرگسالان یازدهمین جشنواره بین‌المللی نامه‌ای به امام رضا(ع) معرفی شدند، خاطرنشان کرد: الهام عمومی از اصفهان، معصومه خدایی از زنجان، پوریا اسکندر‌زاده از تهران، صدیقه داراب‌پور از تهران، افسانه سادات‌حسینی از خراسان رضوی، راضیه طهماسبی از رامسر، مریم قشقاوی از ساری و امیر مرادی‌راد از خراسان رضوی نفرات شایسته تقدیر این بخش اعلام شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در پایان به فعالیت‌های رایزن فرهنگی ایران اسلامی در ترکمنستان اشاره کرد و گفت: امسال در مراسم اختتامیه یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی نامه‌ای به امام رضا(ع) از خدمات حجت‌الاسلام محمدجواد ابوالقاسمی رایزن فرهنگی ایران در عشق‌آباد ترکمنستان به‌عنوان مروج فرهنگ رضوی تجلیل به‌عمل می‌آید.